Všetky smetné nádoby v Nitre dezinfikujú

Situácia si vyžaduje zvýšenú hygienu. Kvôli koronakríze prijalo mesto Nitra mimoriadne opatrenia.

Bežnú dezinfekciu všetkých smetných nádob v meste (aj tých pri rodinných domoch) vykonávajú Nitrianske komunálne služby dvakrát ročne. Jedno auto slúži na zvoz odpadu a druhé je špecializovaná pojazdná umývačka na odpadové nádoby. Sú ako dovjičky. Celá čistiaca akcia pritom trvá približne mesiac.

Počas pandémie koronavírusu prijali NKS mimoriadne opatrenia. Zvýšili koncentráciu roztoku v umývačke a predĺžili aj čas umývania a dezinfekcie pre vnútorný a vonkajší oplach nádob.

Vďaka špeciálnej umývačke je Nitra pripravená aj na neočakávané situácie. „Na Slovensku je len päť špeciálnych dezinfekčných automobilov tohto typu. Jedno z nich majú v NKS,“ informuje mesto. O dezinfekčné auto majú pritom záujem aj v iných samosprávach. V minulosti si ho vypožičali Vráble a Púchov, záujem je aj tento rok.

„Mesto Nitra zvažuje periodickú dezinfekciu smetných nádob počas pandémie. V tejto chvíli je však ťažké povedať, ako často bude takéto čistenie prebiehať,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek. Všetko teda záleží od toho, ako sa situácia ohľadom šíriaceho sa koronavírusu bude vyvíjať. Nitra zároveň pripravuje aj dezinfekciu verejných mestských priestorov. Týkať sa bude autobusových zastávok, lavičiek, zábradlí, madiel – jednoducho všetkého, čo prichádza do priameho kontaktu s verejnosťou.

Radnica v týchto dňoch do poštových schránok obyvateľov distribuuje výmeru daní a poplatky za komunálne služby. V schránkach si okrem sumy môžete nájsť aj návod, ako poplatky čo najbezpečnejšie zaplatiť.

Preferovaný je bezhotovostný prevod, najideálnejšie prostredníctvom internet bankingu.  „Prosíme rodinných príslušníkov, aby s elektronickou platbou pomohli najmä seniorom, ktorí takúto možnosť nemajú, prípadne ju nevedia vykonať,“ doplnil hovorca Nitry. Mesto chápe vážnosť situácie a vidí aj komplikácie, ktoré pandémia prináša. Nitrania sa preto sankcie za omeškanie platby obávať nemusia.

Číslo účtu aj prehľad variabilných symbolov, ktoré je potrebné uviesť pri platbe mestu za rôzne úkony, nájdete tu.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password