Nitra sa pokúsi získať peniaze na nový štadión

Minulý týždeň dodali zástupcovia mesta SZĽH vypracovaný plán realizácie Národného štadióna.

Mal by stáť na Šindolke a patril by celému nitrianskemu regiónu. Nebol by určený len na hokejové účely, ale mohli by sa na ňom konať aj kultúrne podujatia. Kapacitu by mal mať mierne prevyšujúcu 13 000 divákov. K financovaniu stavby a výkupu pozemkov sa vyjadril primátor mesta.

„Výkup pozemkov a samotnú stavbu štadióna bude kompletne financovať SZĽH (Slovenský zväz ľadového hokeja-pozn.) v súčinnosti so štátom.“ informuje primátor Marek Hattas.

Prečo si mesto vybralo pozemok, ktorý patrí súkromnému majiteľovi?

„Mesto Nitra nemá takýto ucelený pozemok, kde by mohol vzniknúť Národný štadión. Doplácame na to, že nemáme zjazd R1 v oblasti Agrokomplexu, kde by bol ideálnejšie situovaný,“ vysvetľuje výber lokality.

Otázkou je, či bude Národný hokejový štadión odkrajovať vyššie výdavky ako momentálny stánok na Sihoti?

„Určité prostriedky už pri chode štadióna bude prispievať mesto zo svojho rozpočtu. Bude to však stále v sumách, ktoré prispieva aj v súčasnosti, konkretizuje mestské výdavky na štadión viceprimátor Balko.

Do výzvy SZĽH sa zapojili aj ďalšie tri mestá, konkrétne Žilina, Banská Bystrica a Zvolen. K verejnému vypočutiu jednotlivých kandidátov príde 19. októbra. V decembri by mal byť oznámený víťaz.

architektonický plán Národného hokejového štadióna

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password