Nitra na hokejové zápasy s Košicami vypraví špeciálne autobusy

Posilové autobusy pôjdu z Klokočiny cez centrum Nitry, Chrenovú až k štadiónu.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Nitru v utorok a stredu čakajú hokejové zápasy s Košicami. Hokejových fanúšikov poteší správa, že sa na zápasy dostanú aj špeciálnymi hokejovými autobusmi. Podľa radnice boli zaradené preto, aby fanúšikovia mali aj iné možnosti dopravy.

„Na zápasy vypravíme posilové autobusy linky 35. Pôjdu v jej trase, teda z Klokočiny cez centrum Nitry a Chrenovú až do mestského parku, k štadiónu,“ informuje mesto Nitra.

Zo začiatočnej zastávky na Kmeťovej ulici bude autobus odchádzať 70 minút pred hokejom, teda v utorok o 16.50 a v stredu o 17.20 h. K zimnému štadiónu prídu autobusy 45 minút pred začiatkom zápasu.

Zdroj: Transdev

Hokejové spoje nebudú obsluhovať zastávku Predmostie a konečnú zastávku Zimný štadión budú mať umiestnenú na vnútornom parkovisku futbalového štadiónu. Na hokejových spojoch bude podľa dopravnej spoločnosti Transdev platiť bežná tarifa mestskej autobusovej dopravy.

Od štadióna budú potom spoje odchádzať 30 minút po skončení zápasu z areálu FC Nitra, z parkoviska medzi zimným a futbalovým štadiónom. Trasa je rovnaká, len v opačnom smere.

O návrhu na spustenie osobitnej linky autobusu informoval začiatkom marca na sociálnej sieti predseda Komisie mestského zastupiteľstva v Nitre pre mobilitu Andrej Sitkey. Návrh vtedy predložili s mestským poslancom Pavolom Obertášom.

„Ak aj prídete autom, prosíme, aby ste rešpektovali dopravné značenie a už neparkovali na cyklotrase alebo autobusových zastávkach,“ pripomína mestský úrad.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password