Vďaka projektu sa v Nitre podarilo eliminovať rizikové správanie mládeže ohrozenej závislosťami

Projekt Budúcnosť v pohybe mal za úlohu znížiť mieru rizikového správania mladých. Podľa organizátorov priniesol výsledky.

foto ilustračná: pixabay.com

Rodiny a blízki detí sa prostredníctvom projektu zúčastnili cvičenia v prírode, kde boli pripravené rôzne športové aktivity, viedli sa tiež diskusie o trávení ich voľného času aj otázka ako abstinovať efektívnejším spôsobom. „Tešiť sa mohli aj zo zakúpených vstupov do jazdiarne, kde si
mohli vychutnať jazdu na koni a zo vstupov na jumping, kde sa mohli poriadne vyskákať,“
uvádzajú iniciátori.

Za projektom stojí nezisková organizácia Budúcnosť, ktorá sa v meste pod Zoborom zameriava na riešenie problematiky závislostí.

Projekt Budúcnosť v pohybe podporilo mesto Nitra a realizovať sa začal v agusute 2021. Podľa organizátorov priniesol pozitívne výsledky. Zaznamenali zníženie rizikového správania detí a mládeže, ktoré sú ohrozované závislosťami. Podarilo sa posilniť ich osobnosť, spoznať svoje silné stránky, snažiť sa ich rozvíjať a tráviť čas zmysluplnými aktivitami.

„V popredí bolo aj upevnenie ich abstinencie vzhľadom na to, že v pohybových aktivitách si mohli osvojiť určité pravidlá, hranice, režim a disciplínu, ktoré sú síce pre šport typické, no v živote závislých ľudí absentujú, alebo sú nejakým spôsobom narušené,“ opisujú organizátori. Pri aktivitách ich mohli sprevádzať aj členovia rodiny a blízki, čo podporilo ich vzájomné vzťahy. Rodičia získali tiež tipy, ako s deťmi využiť voľný čas a akým smerom ich viesť. „Rozvoj voľnočasových aktivít pohybového charakteru sa ukázal byť veľmi dobrým preventívnym prostriedkom, ktorý môže prispieť k eliminácii rizikového správania sa detí a mládeže a podporiť aj celé rodiny k zdravšiemu fungovaniu,“ dodávajú organizátori.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password