Na VÚC sa dejú novinky

Údajne prebieha výmena riaditeľov

Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja má na starosti správu a riadenie pre vyšší územný celok kraja Nitra. Ten je súčasťou verejnej správy na úrovni regionálnej samosprávy a disponuje viacerými riadiacimi kompetenciami. Na úrade sa nachádzajú odbory životného prostredia, školstva, zdravotníctva, dopravy, infraštruktúry, kultúry, sociálnych vecí, cestovného ruchu a regionálneho rozvoja. Úrad má na starosti aj fondy Európskej únie a ich čerpanie v rámci projektov.

Podľa našich doteraz zistených informácií má Dušana Guťana, súčasného riaditeľa Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja na riaditeľskej pozícii údajne vymeniť nový človek. Nejde však o neznámu tvár. Má ním byť Jozef Dvonč, bývalý primátor mesta Nitra. Do uzávierky nášho článku sa nám nepodarilo získať vyjadrenie ani od jednej zo zúčastnených strán.

Miriam Poláková

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password