Henrich Benčík sa vracia do materského klubu, tento raz na post športového riaditeľa

Futbalovú kariéru začínal práve v Nitre, po rokoch bude bielo-modré farby hájiť z uvoľnenej funkcie športového riaditeľa.

foto: FC Nitra

Henrik Benčík je v nitrianskom futbale známe meno. V devätnástich rokoch sa na poste hrotového útočníka prepracoval do A-mužstva FC Nitra. Potom pôsobil vo viacerých slovenských kluboch (Zlaté Moravce, Trenčín, Petržalka). V roku 2002 dostal možnosť rozvíjať svoju kariéru v zahraničí, prešiel do tureckého klubu Denizlispor a ďalšie roky strávil za hranicami Slovenska. „Jednu sezónu v českom tíme FK Teplice a viac ako 8 rokov pôsobil vo futbalovom Nemecku. Ako jeho najvýznamnejšie angažmán môžeme označiť 2-ročný kontrakt v klube SC Freiburg a 155 štartov v 2. Bundeslige,“ uvádza FC Nitra.

Do rodnej Nitry sa vrátil v roku 2014, odohral dve sezóny v najvyššej súťaži a od roku 2019 je na futbalovom „dôchodku“.

foto ilustračná (pixabay.com)

„Futbalový talent Henricha Benčíka nezostal nepovšimnutý ani pre našu reprezentáciu, počet štartov v najcennejšom drese sa zastavil na čísle 11,“ dodáva FC Nitra. „S pánom Hammerom sme sa prvýkrát stretli zhruba pred rokom, keď som pôsobil ako asistent trénera FC Nitra. Pomohol som mu prekladať niektoré jednania v záujme o kúpu klubu,“ vysvetlil Benčík zrod spolupráce. Spolupráca sa vtedy nevydarila. Pred krátkym časom mal s Hammerom stretnutie, kde mu bola ponúknutá pozícia športového riaditeľa: „Chce odo mňa, aby som tu trochu rozhýbal vody, aby sme zachránili klub v 1. lige – to je náš prvoradý cieľ,“ dodal Henrich Benčík.

Doteraz pôsobil ako hráč a tréner, funkcionársku pozíciu bude zastávať po prvýkrát.

„S klubom mám iba dobré úmysly, chcem pomôcť hráčom a tímu. Viem, že celé mesto baží po tom, aby sa tu hral dobrý futbal a  dosiahol nejaký úspech. Najprv musia fungovať základné veci, potom sa môžeme všetci ľudia z Nitry a okolia spojiť a tešiť sa na zápasy, ktoré prídu. Aj keď vieme, že tento polrok bude asi veľmi ťažký,“ uzavrel Benčík.

Televízia Nitrička

Forgot Password