Močenok patril futsalovému K&K cupu

V sobotu sa v športovej hale v Močenku konal tretí ročník K&K cupu. Štartovná listina so štrnástimi družstvami priniesla nekompromisnú konkurenciu. Silné tímy hráčov ukázali svoje schopnosti na ihrisku.

Skvostná taktika, rýchle akcie a šikovné góly robili tento turnaj nezabudnuteľným nielen pre hráčov, ale aj pre tých, ktorí ho sledovali.

Baro raj pod vedením kapitána Thomasa Kotlára, získal prvé miesto. Thomas vyjadril svoje nadšenie a vďačnosť organizátorovi turnaja: ,,Turnaj bol na veľmi dobrej úrovni, všetko bolo super zorganizované a boli tu veľmi kvalitné tímy. Ja osobne sa venujem futsalu iba vtedy, keď mám voľno, inak hrávam veľký futbal.‘‘ Hoci začal s futbalom už vo veku štyroch rokov, na futsalové turnaje rád chodí od malička a priestor na zlepšenie vidí najmä v obranných súbojoch. Thomas vyjadril aj svoj postoj k víťazstvu: ,,Víťazstvo pre mňa znamená veľa, je to najlepší pocit.“ 

FC Frašták sa tešil druhému miestu. Matúš Loskot ako ich kapitán, hodnotí turnaj v podobnom svetle ako Thomas Kotlár, no zároveň priznáva niekoľko drobných chýb. S úprimnosťou konštatuje, že tieto nedostatky by však mali slúžiť ako cenná lekcia pre budúcnosť a mohli by sa ľahko vylepšiť. Matúš je predovšetkým hráč veľkého a malého futbalu. ,,S futbalom som začínal už ako päťročný chlapec v Hlohovci na štadióne. Dá sa povedať, že futsalu sa nevenujem prakticky vôbec.‘‘Vo svojom vyjadrení zdôraznil, že každý hráč vstupuje do zápasu s cieľom vyhrať a aj keď sú chyby nevyhnutné, vždy je priestor na ich zlepšenie.

Tomáš Horák, kapitán Túlavé citróny, tiež hodnotil turnaj ako pozitívny a potešil sa úrovni súperov. „Bol to môj prvý turnaj po veľmi dlhej dobe, asi po troch rokoch. Aj napriek tomu, že tím dosiahol pekné tretie miesto, mrzí ma, že nám postup do finále unikol dvadsať sekúnd pred koncom.“ 
Na turnaj dorazil aj tím z ďalekých Košíc, s názvom Krídla z východu. Tomas T., ako ich kapitán, sa tiež vyjadril: ,,Chlapci, s ktorými som hral, boli veľmi spokojní, a to ma teší. Môj syn sa tam vybehal a moja žena bola spokojná s tým, čo som predviedol na ihrisku.“ Tomas prezradil, že v minulosti aktívne hrával aj veľký futbal od svojich šiestich rokov a futsalu sa venoval od dvanástich rokov. Futsal hrával za Donatus Košice, kde sa spolu s ostatnými spoluhráčmi stali majstrami Slovenska. ,,Po zranení vo veľkom futbale som sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie vo futbale a odvtedy hrávam len rekreačne, hlavne kvôli partii a uvoľneniu.“

Organizátor turnaja Kristián Český zhodnotil udalosť nasledovne: ,,V porovnaní s minulými ročníkmi, ktoré som organizoval, bol tento turnaj omnoho lepší. Posunul sa na vysokú úroveň čo sa týka kvality hráčov a aj celkového turnaja. Teší ma, že sa turnaja zúčastnili aj známe mená.‘‘ Rozhodnutie organizátora nezúčastniť sa ako hráč futsalu bolo motivované túžbou venovať sa celkovej organizácii a hráčom. Ich spokojnosť s podujatím mu potvrdila správnosť tohto rozhodnutia, aj keď upozornili na maličkosti, ktorým sa bude do budúcna vyhýbať. 

 Futsal na najbližšom podujatí bude oživený novým tímom. Hoci títo hráči nie sú známi z veľkého futbalu, sú oddaní futsalu a sú známi svojim bojovým športom,“ prezradil na záver Kristián.

Výsledky:
Skupina A po poradí: 1. Trestná Lavica – 18 bodov, 2. Túlavé citróny – 13 bodov, 3. Krídla z východu – 10 bodov, 4. Bastardi – 9 bodov, 5. 7Seven – 6 bodov, 6. Die mannschaft – 6 bodov,  7. FC Hunter – 0 bodov.
Skupina B po poradí: 1. Baro raj – 13 bodov, 2. Drink team – 13 bodov, 3. Vidiecka zmes – 10 bodov, 4. FC Frašták – 10 bodov, 5. Modeloro – 8 bodov, 6. FC Maskantje – 5 bodov, 7. Black Panthers – 0 bodov.
Štvrťfinále: FC Frašták 3 – 1 Trestná lavica, Túlavé citróny 2 – 1 Vidiecka zmes, Drink team 3 – 0 Krídla z východu, Baro raj 5 – 0 Bastardi.
Semifinále: FC Frašták 3 – 2 Túlavé citróny, Baro raj 2 – 1 Drink team.
Finále: Baro raj 2 – 1 FC Frašták.
Zostava hráčov prvých troch tímov bola nasledovná:
BARO RAJ: Thomas Kotlár (c), J. Barta, M. Boledovič, D. Borovský, T. Hučko, R. Kotlár, M. Repa, A. Rojka, M. Turňa.
FC FRAŠTÁK: Matúš Loskot (c), S. Bojnanský, D. Krajinčák, P. Krchnák, M. Loskot, I. Polák, E. Slovák.
TÚLAVÉ CITRÓNY: Tomáš Horák (c), L. Beko, D. Bobček, M. Forgáč, T. Hatala, A. Homola, M. Lipták, J. Sedláček, S. Török.

Individuálne ceny boli udelené hráčom: 
Najlepší strelec: Thomas Kotlár (Baro raj)
Najlepší brankár: Juraj Barta (Baro raj)
Najlepší hráč: Matúš Loskot (FC Frašták)

Televízia Nitrička

Forgot Password