Na pešej zóne v Nitre sa dnes počas Dňa krivých zrkadiel predstavia ľudia s mentálnym postihnutím

Podujatie sa koná s heslom „Sme iní, nie horší. Chceme žiť s vami, nie vedľa vás!“

Deň krivých zrkadiel 2019 (foto: NH)

Deň krivých zrkadiel je podujatie, na ktorom verejnosť bližšie spozná ľudí s rôznymi stupňami mentálneho postihnutia. Dnes 10. júna do 12. hodiny sa koná aj v Nitre pred Turistickým informačným centrom na pešej zóne.

„Deti a mládež zo zariadení sociálnych služieb, špeciálnych základných škôl a združení na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím NSK ukážu svoje zručnosti, ponúknu, podarujú, zatancujú i zaspievajú,“ uvádza TIC NITRA.

Podujatie sa koná zvyčajne každý rok v letných mesiach s heslom „Sme iní, nie horší. Chceme žiť s vami, nie vedľa vás!“.

Účastnici s mentálnym postihnutím na podujatí zvyčajne ponúkajú ručne vyrobené predmety, ako sú výšivky, či ozdoby z drôtu a textilu. Symbolický zárobok potom zvyknú použiť napríklad na návštevu cukrárne alebo nákup ďalšieh materiálu na tvorenie.

Pred pandémiou sa okrem predajných dielničiek ľudia s mentálnym postihnutím pred Ponitrianskym múzeom predstavili aj spevom, tancom a divadelnými scénkami. Zaspievali pieseň Kým vieš snívať, známu so speváckej súťaže a prostredníctvom výstavy Dobrý deň, Nitra aj svoju výtvarnú tvorbu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password