Pomôžte hýbať sa a dýchať Belasým motýľom

Verejná zbierka má pomôcť deťom a dospelým s nervovosvalovými ochoreniami, pre ktorých sú zdravotné pomôcky nenahraditeľné.

Kvalitu života ľudí s nervovosvalovými ochoreniami výrazne ovplyvňuje aj dostupnosť pomôcok.

„Štát a zdravotné poisťovne mnohé pomôcky preplácajú len čiastočne a niektoré vôbec. Práve vysoké doplatky za pomôcky sú dôvodom, prečo už 22 rokov Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD v SR) organizuje zbierku Belasý motýľ. Za ten čas pomohli už vyše 700 krát celkovou sumou 411 466,68 eur,“ informoval koordinátor zbierky Jozef Blažek.

Ide najmä o elektrické a mechanické vozíky, antidekubitné sedačky a matrace, zdviháky, alternatívne ovládania počítača, príslušenstvo k dýchacím prístrojom či odsávačky hlienov.

Zbierku môžete podporiť kedykoľvek online na www.belasymotyl.sk alebo v piatok 10. júna darujte svoj finančný príspevok do prenosných pokladničiek v uliciach Slovenska.

Okrem toho tento rok Belasý motýľ pripravil viaceré podujatia:

Silné motory podporujú slabé svaly, 10. ročník
(4. jún, parkovisko Tesco Zlaté piesky, Bratislava)
Pre myšlienku podpory zbierky sa nadchli aj motorkári a milovníci športových áut. S pripnutou belasou stužkou na znak spolupatričnosti s ľuďmi s nervovosvalovým ochorením vyrazia o 12:00 h na spanilú jazdu centrom Bratislavy.

Štúdio Belasý motýľ
(7. – 10. jún, online podujatie)
Každý večer o 20:30 h naživo moderátorka Katarína „Becca“ Balážiová privíta zaujímavých hostí a zistí, čo ich spája s Belasým motýľom. Nebude chýbať rozhovor s Františkom Košarišťanom, známym ako Fero Joke. Rozhovory budú streamované na sociálnych sieťach OMD v SR.

Deň Belasého motýľa
(10. jún, online aj do pokladničiek v uliciach Slovenska)
Druhý júnový piatok patrí ľuďom s nervovosvalovým ochorením. Dobrovoľníkov s pokladničkami stretnete v uliciach Slovenska, ale prispieť môžete aj online. Belasou modrou sa rozsvieti aj Prezidentský palác a Estakáda Považská Bystrica.

Koncert belasého motýľa, 16. ročník
(15. jún, Hlavné námestie Bratislava)
Hudbou publikum podporia a potešia slovenské kapely The Lucky Beatless Band (17:15 h), speváčka Teri Čikoš (18:10 h), King Shaolin (19:00 h), O.B.D. – Orchester Bronislava Dobrotu (19:55 h) a Polemic (21:00 h). Účinkujúci vystúpia bez nároku na honorár, rovnako ako moderátor podujatia Milan Junior Zimnýkoval. Vstup je voľný.

Televízia Nitrička

Forgot Password