Muž s 2,08 promile havaroval. Nepomohla mu výhovorka s mamou, ani s mačkou

Keď policajti prišli k havarovanému autu, na mieste nikto nebol. Vodiča, ktorý sa neskôr vrátil, z klamstva usvedčili kamery.

Foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Oznam o havarovanom aute v priekope za obcou Babindol smerom na Veľký Lapáš išli preveriť dopravní policajti z Nitry. Pri odomknutom aute najprv nikoho nenašli. Muž, ktorý šoféroval, sa však na miesto vrátil.

Približne dvadsať minút po príchode policajtov prišiel vodič s mamou, ktorá tvrdila, že šoférovala havarované auto.

Policajti si všimli, že sedadlo vodiča bolo posunuté príliš dozadu nato, aby žena mohla za volantom takto sedieť. „Naviac z muža bol cítiť alkohol a pri aute bola fľaša s vínom. Dopravná hliadka si preto pozrela kamerový záznam z obecných kamier, kde bolo jasne vidieť, že 29 ročný muž viedol vozidlo a zišiel mimo cestu,“ vysvetľuje nitrianska krajská polícia.

Do cesty mu vraj vbehla mačka.

Muž sa podľa polície ďalej snažil vyhovárať, povedal, že mu do cesty vbehla mačka. Dychová skúška na alkohol napokon ukázala výsledok 2,08 promile. „Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a boli s ním vykonané ďalšie procesné úkony. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informuje krajská polícia.

Televízia Nitrička

Forgot Password