Mesto zriadilo telefonickú linku, kde môžete nahlasovať nebezpečné zľadovatelé úseky

Kritické úseky môžete nahlasovať na telefonických linkách a emailovej adrese.

Nitrianska radnica minulý rok informovala, že v skladoch sú na zimnú údržbu pripravené tony posypového materiálu na chodníky a cesty. Samosprávy majú tiež povinnosť postarať sa o chodníky v meste, ktorých je viac ako 400 kilometrov.

„Reálne však nie je možné všetky úseky udržiavať dokonale odhrnuté, nakoľko je ich v meste Nitra toľko, že by ste nimi prešli z Bratislavy do Košíc,“ uvádza mesto Nitra.

Podľa plánu postupnosti je v zimnom období potrebné zabezpečiť trasovanie mestskej hromadnej dopravy, cesty, ktoré vedú k zdravotníckym zariadeniam, k poliklinikám, či k školským zariadeniam.

Vplyv ochorenia Covid-19 však pociťuje aj Stredisko mestských služieb, ktoré sa údržbu zodpovedá.

Mesto preto vyzýva obyvateľov, aby nebezpečné zľadovateľé chodníky, schody a ďalšie problematické úseky nahlasovali. Aj v tomto prípade platí, že viac očí viac vidí. Pozor si dávajte najneskôr do 15. marca, to je dátum dokedy trvá zimná sezóna pre cestárov.

Kritické úseky môžete nahlasovať na zriadených telefonických linkách mestských služieb: 037/77 20 060, 0914 352 806, alebo na email: lubomir.muzika@msunitra.sk.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password