Exekučnému skladu v Kine Lipa je koniec: Mesto začalo s vypratávaním

Za roky sa v kine nahromadilo veľké množstvo nábytku a ďalšieho zariadenia. Podľa magistrátu je vypratávanie krokom k zmene.

Je známe, že o kinosálu na Chrenovej prejavila záujem spoločnosť Produkčná Jednotka, ktorá stála za prevádzkou Nájomná Jednotka 210. Mestskí poslanci na februárovom zasadnutí zastupiteľstva odsúhlasili zámer prenájmu a mesto už začalo aj s vypratávaním priestorov.

Kinosála v Lipe nepremieta od roku 2006, dlhé roky slúžila ako exekučný sklad. Na fotografiách je vidieť množstvo zariadenia z vyprataných bytov.

„Z pokladu uprostred sídliska sa rokmi stal zanedbaný objekt, bez perspektívy a bez vízie zmysluplného využitia,“ uviedla nitrianska radnica. Od roku 2013 sa Lipa stala pre mesto dubióznym majetkom, s ktorým si podľa slov primátora Mareka Hattasa nevedelo dať rady.

Odsúhlasenie zámeru prenájmu naznačuje zmenu. Do Lipy sa má vrátiť kultúra v podobe koncertov, predstavení a podujatí rôzneho charakteru.

Mesto v piatok začalo s vypratávaním vecí. „Toto je len prvým viditeľným krokom ku krajšej Lipe so zmysluplnejšou náplňou. Zmena chvíľku potrvá a samozrejme vždy je tu korona, ktorá nás vo všetkom tak trochu brzdí,“ dodal magistrát.

foto: FB Marek Hattas – primátor Nitry

Televízia Nitrička

Forgot Password