Mesto odovzdalo ocenenia za celoživotný prínos aj čestné občianstvo Nitry

Mesto Nitra odovzdávalo ocenenia významným osobnostiam z oblasti kultúrneho aj športového života.

Zuzane Rehák Štefečekovej bolo na odovzdávaní v nitrianskej synagóge udelené čestné občianstvo Nitry, medzi ocenenými sa však nachádza aj úspešná atlétka Emma Zapletalová, za ktorú ocenenie prevzal starý otec Miroslav Kuzma.

Cenu primátora Nitry získala členka židovskej obce Katarína Potoková a ďalšími ocenenými sú archeológ Matej Ruttkay a herecká osobnosť Eva Pavlíková.

Herečka v Divadle Andreja Bagara (DAB) pôsobí už 38 rokov a počas nich odohrala viac ako 100 postáv.

Do umeleckého súboru DAB ju vybral režisér Jozef Bednárik. Práve jeho inscenácia Trójanky bola prvou, v ktorej sa Eva Pavlíková predstavila v úlohe Kassandy. „Účinkovala aj v ďalších úspešných Bednárikových inscenáciách: Jarné prebudenie, O cárovi Saltánovi, Perikles, kráľ tyrský, Zojkin byt, Proso, Meštiak šľachticom, Modrý vták. Výrazné boli tiež jej postavy v inscenáciách Karola Spišáka Utekajte, slečna Nituš!, Milý luhár. Do hlavných postáv vo svojich úspešných nitrianskych inscenáciách Plánka a Slečinka ju obsadil aj režisér Marián Pecko,“ uvádza DAB.

Väčšou príležitosťou pre herečku boli muzikály, kde sa ukázal aj jej tanečný a spevácky talent. Podľa DAB hrala vo všetkých nitrianskych muzikálových tituloch väčšinou v hlavných úlohách. Poznať ju však môžete aj z rozhlasu, dabingu či televízie a nitriansku kultúru obohacuje aj koncertným programom a vlastnou talkshow. Cenu získala za celoživotný mimoriadny prínos pre slovenskú divadelnú a filmovú scénu a za rozvoj kultúrno – spoločenského života v Nitre.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password