Študentka UKF Emma Zapletalová opäť žne úspechy. Dôkazom je titul majsterky Európy

Hlavný vrchol sezóny má slovenská reprezentantka víťazne za sebou. Podobný výkon môže zopakovať na Olympijských hrách v Tokiu.

Úspešná športová kariéra študentky a budúcej absolventky učiteľstva telesnej výchovy a športu napreduje. Na Majstrovstvách Európy v estónskom Talline si zmerala sily s ďalšími siedmimi súperkami do 23 rokov. Piata dráha behu na 400 m prekážok patrila práve jej.

Rekordy rekordov.

„Cieľ prebehla v čase 54,28 s, ktorý znamenal nový rekord šampionátu, prekonaný po 14 rokoch, zároveň nový slovenský národný rekord a, samozrejme, zlepšenie Emminho osobného rekordu o 91 stotín. Navyše sa vďaka tomuto výkonu kvalifikovala na budúcoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v americkom meste Eugene v štáte Oregon,“ uvádza Univerzita Konštantína Filozofa, kde mladá 21-ročná športovkyňa aktuálne študuje.

S úspechu sa teší aj jej tréner Peter Žňava, tiež absolvent nitrianskej UKF. Na každý beh majú dohodnutú inú taktiku, podľa je slov však športovec – šampión musí mať víťaznú mentalitu. Samotnej víťazke sa pocity po dobehnutí do cieľa ťažko popisujú: „Na jednej strane som bola nesmierne šťastná, no na druhej trochu v šoku a mimo z toho, že som naozaj vyhrala v takom skvelom čase. Večer sa mi ťažšie zaspávalo, to je jasné. Ráno som aj skoro vstala a už sa mi nedalo spať ďalej, čo sa mi zvykne stávať po pretekoch“. Odhodlanie a ambície má bežkyňa aj pred odchodom na Olympijské hry 2021 v Tokiu.

foto: archív Petra Žňavu, Emmy Zapletalovej (ukf.sk)

    Televízia Nitrička

    Forgot Password