Kultúrny priestor bod.K7 na nitrianskej pešej zóne môže podporiť aj verejnosť

Práce v priestoroch budovy bývalej banky – národnej kultúrnej pamiatky postupujú. Verejnosť môže kultúrne centrum podporiť aj prostredníctvom kampane.

Asociácia Divadelná Nitra v prvých mesiacoch tohto roka oznámila, že sa z dlhodobého sídla sťahuje na Štefánikovu triedu do budovy bývalej banky. „Nové sídlo Asociácie Divadelná Nitra v prenajatých priestoroch na Štefánikovej 7 využijeme na celoročné aktivity a podujatia priestoru s názvom bod.K7 a na kancelárske zázemie,“ prezradila v apríli Anna Šimončičová, zástupkyňa riaditeľky Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra.

Počas niekoľkých víkendov sa na rohu Štefánikovej a Radlinského konali brigády, počas ktorých dobrovoľníci dali priestory do poriadku.

Bod.K7 aktuálne informuje, že na vybudovaní kultúrneho priestoru na pešej zóne sa môže naďalej podieľať aj verejnosť: „Spustili sme kampaň, ktorá vám umožňuje finančne podporiť Kultúrny priestor bod.K7, ktorý sa po jeho otvorení stane bodom pre kultúru, kreativitu a komunitu v Nitre“. Open space má slúžiť na workshopy, kino a coworking. V bývalom bankovom trezore bude archív a študovňa. Priestor pred budovou bude využitý na uvádzanie malých foriem, divadla, tanca, hudby a literatúry. „Vašu podporu využijeme na základne zariadenie kultúrneho priestoru, technické vybavenie a na vytvorenie galérie vo výkladoch. Ako poďakovanie si môžete vybrať pamätnú alebo zážitkovú formu odmeny,“ dopĺňa bod.K7.

Verejnosť tak môže urobiť cez platformu StartLab.

Za sumu 8000 € sa nakúpi základné zariadenie priestorov. So sumou 13 000 € bude možné zakúpiť aj technické vybavenie, najmä zvukovú a svetelnú techniku. Ďalších 2 000 € pomôže vybudovať galériu v oknách, ktoré smerujú do Radlinského ulice a Štefánikovej triedy.

Prvé podujatie bodu.K7 – Protilátka/vol. 3 Fyrstr sa bude konať už v piatok 16. júla.

Performance začne o 21.00 hod. vo výkladoch a na premietacích plátnach pred budovou. Umelkyňa vytvorí choreografiu v súbore kratších, niekoľko minútových kompozícií s dôrazom na prácu s priestorom. Tanec chce priniesť k ľuďom v jeho živej, priamej a konkrétnej podobe.

zdroj foto: startlab.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password