Krajskí poslanci rozhodovali o Cabajskom moste

K masívnemu obmedzeniu dopravy počas plánovanej rekonštrukcie zrejme nepríde.

foto: archív TV Nitrička

Podľa statického posudku od apríla tohto roka vozidlá nad 20 ton s výnimkou hromadnej dopravy na problematickom Cabajskom moste nie sú povolené. Nepriaznivý dopravný a technický stav mosta je dlhodobou témou. Nedávno o ňom rozhodovali krajskí poslanci.

Podľa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milana Belicu diagnostika mosta priniesla dobrú správu: „Ukázalo sa, že zrejme bude potrebné opraviť tú južnejšiu časť dôkladnejšie“.

Krajský a mestský poslanec Ján Vančo uviedol, že opraviť sa má len povrch, nie piliere. Statika je podľa materiálov celkom dobrá, do pilierov by sa preto nemalo zasahovať. „Tie náklady sú odhadované, keď zoberieme do úvahy aj nejakú projektovú dokumentáciu, ktorú budeme musieť dať vypracovať, zhruba okolo milión, milión dvestotisíc eur,“ prezradil poslanec Peter Oremus.

K masívnemu obmedzeniu dopravy zrejme nepríde. Župa musí vybaviť formálne záležitosti.

Most by mal byť čiastočne priechodný aj počas rekonštrukcie, ktorá má byť hotová do polovice budúceho roka. Po oprave sa opäť ráta s nosnosťou mosta na 32-tonové zaťaženie. Ján Vančo vraví, že približne 250 kamiónov denne je nad 32 ton, tie majú ísť stále cez centrum mesta. Riešením by bolo zvýšenie nosnosti mosta, no zatiaľ sa nad tým neuvažuje.

Viac v reportáži Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password