Knihy pre nevidiacich, e-knihy či audioknihy. V Krajskej knižnici ponúkajú literatúru pre každého

Elektronické knihy nie sú žiadnou novinkou. Nie však každá knižnica na Slovensku ponúka čitateľom takúto možnosť.

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Krajská knižnica ponúka široký výber literatúry pre všetky vekové kategórie, no nezabúda ani na znevýhodnených čitateľov. „Špecialitou je, že ponúkame aj e-knihy, čo neponúka každá knižnica. Máme tu aj knihy pre nevidiacich v Braillovom písme, ale aj zvukové knihy,“ vyjadrila sa riaditeľka knižnice Ingrid Meňky.

Krajská knižnica ponúka svojim čitateľom na vypožičanie viac ako 9000 e-kníh. Výhodou takejto knihy je, že ju čitateľ získa z pohodlia domova okamžite, 24 hodín denne, 7 dni v týždni.

V rámci ročného poplatku za zápisné si môže každý čitateľ môže požičať elektronickú knihu cez online katalóg. „Knižnica je vďaka takémuto spôsobu dostupná komukoľvek a kdekoľvek,“ doplnila Ingrid Meňky.

Knižnica sa zameriava aj na budovanie komunity – pri zostavovaní jednotlivých programov nezabúdajú na žiadnu vekovú kategóriu. Na svoje si prídu deti, ale aj skôr narodení. Podľa slov riaditeľky je najstaršou registrovanou 90-ročná čitateľka.

Celú reportáž aj s vyjadreniami známych osobností si môžete pozrieť v reportáži TV Nitrička https://tvnitricka.sk/kniznica-pre-vsetkych/

Televízia Nitrička

Forgot Password