Kino Palace bude odovzdané na rekonštrukciu zhotoviteľovi

Obnovou prejde budova, ktorá je dielom architekta Fridricha Weinwurma aj blízka záhrada.

foto: NH

V budove kina Palace čoskoro začnú rekonštrukčné práce. Mesto ju zajtra 7. septembra odovzdá spoločnosti Ellio, ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania.

O budúcej podobe kina rozhodla na základe súťaže odborná porota na jeseň v roku 2019. Spoločnosť Livinark, ktorá súťaž vyhrala, sa návrhom priblížila k pôvodnej podobe budovy.

„Rekonštrukcia vo výške približne 2,7 milióna eur (95% financovaných z EÚ + 5% financovanie mesta Nitra) bude dokončená do konca roka 2023,“ informuje nitrianska radnica. Obnova kina Palace je spolu s procesom obnovy 4 budov na Martinskom vrchu súčasťou aktivít Kreatívneho centra Nitra (KCN), na ktoré mesto Nitra dostalo celkovú sumu viac ako 15 miliónov eur. Mesto sa na financovaní projektu podieľa vo výške 5 %.

Vynovenú podobu nebude mať iba kino, ale aj priľahlá záhrada.

Podľa mesta prednú časť záhrady ozvláštni kaviareň s terasou a prepojením do verejného priestoru – novú pešiu zónu Radlinského. Vo vnútri sa bývalá kinosála premení na modernú variabilnú multifunkčnú sálu s prepracovanou zvukovou a svetelnou réžiou.

„Zaujímavé bude aj technické vybavenie, ktoré bude obsahovať: javiskové zdvíhacie zariadenia, vrátane ovládania, modernú javiskovú a hľadiskovú techniku, umožňujúcu vytvoriť variabilné javisko a hľadisko, scénické osvetlenie, projekčnú plochu, elektroinštaláciu javiskovej techniky, kamery na zachytenie live predstavení, koncertov a podobne,“ povedala riaditeľka KCN Nitra Katarína Živanović.

Televízia Nitrička

Forgot Password