Keď sú návštevy zakázané, prichádza na pomoc technológia

Rizikové skupiny budú mať lepší kontakt s rodinou.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Zariadenie pre seniorov Zobor je od februára pre návštevy uzavreté, obyvatelia preto svojich blízkych už dlhšie obdobie nevideli. Mestská poslankyňa a predsedníčka sociálnej komisie Anna Laurinec Šmehilová prišla s nápadom, umožniť klientom zariadenia porozprávať sa s rodinou aspoň online formou.

„Iniciovala som možnosť sprostredkovať on-line komunikáciu so seniormi, umiestnenými v Zariadení pre seniorov Zobor na Janského ulici s ich príbuznými, v prípade, že by o túto službu mali záujem,“ vyjadrila sa poslankyňa.

O sprostredkovanie komunikácie bolo požiadané vedenie Správy sociálnych služieb v Nitre. Zakúpila sa technika a zamestnanci zariadenia môžu kontaktovať príbuzných, či majú záujem. Radosť z toho má napríklad klientka Alžbeta, ktorá sa teší na vnučku.

Zariadenie má aj obyvateľov na lôžku, tých tiež môže kontakt s blízkymi potešiť.

„Technický pokrok nám dnes dáva nepredstaviteľné možnosti a zmierňuje tak traumu a deficit sociálneho kontaktu medzi ľuďmi i medzi najbližšími, najmä ak pri pandémii koronavírusu patria do rizikovej skupiny,“ vraví predsedníčka sociálnej komisie. Online forma kontaktu sa netýka iba spomínaného zariadenia, smartfóny sú dnes pomerne bežná vec a využiť ho na videohovor môže každý.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password