IPčko v Nitre otvorí ID Klub. Mladým pomôže zvládať konflikty a tlak okolia

Internetová psychologická poradňa pre mladých v Nitre rozširuje pomoc.

Foto ilustračná: Pixabay.com

IPčko pôvodne začínalo ako internetová poradňa pre mladých. Už nejaký čas ale pôsobí aj priamo v regiónoch. V Nitre rozšíri ponuku psychologickej pomoci mladým ľuďom.

Nový ID Klub bude otvorený 15. marca na nitrianskej pešej zóne.

Názov klubu podľa iniciátorov vznikol spojením dvoch slov, ktoré najviac vystihujú to, čo bude ponúkať všetkým, ktorí sa doň rozhodnú vstúpiť. Ide o slová identita a klub. Zmysel ID Klubu vychádza z toho, že život prináša rôzne výzvy, tlak z očakávaní okolia aj od seba samého. Človeka ovplyvňujú aj predchádzajúce skúsenosti a hodnoty.

Klub má byť trenažérom, kde sa ľudia nemusia na nič hrať. „Miesto, kde si mladí ľudia môžu povedať ,SEM PATRÍM‘, kde môžu zložiť masku a byť,“ vysvetľuje IPčko.

Psychológovia z IPčka budú v klube vytvárať bezpečné miesto, podporovať a sprevádzať mladých ľudí pri formovaní svojej identity, riešení konfliktov samých so sebou aj s okolitým svetom.

Poradňa v Nitre funguje od leta 2021 v podobe Káčka – krízového centra, ktoré sa zameriava na poskytovanie anonymnej krízovej intervencie jednotlivcom, preventívne a intervenčné aktivity v školách, výjazdy krízového intervenčného tímu, vzdelávanie a podporu v oblasti krízovej intervencie pre odborníkov v kraji a sieťovanie s inštitúciami a partnermi.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password