FOTO: Víchrica narobila škody aj v Nitrianskom kraji

Silný vietor, ktorý sa na prelome týždňov prehnal Slovenskom, spôsobil škody aj v Nitre. Víchrica strhla strechu jednej z budov v centre mesta.

Víchrica

Cesta neďaleko mestského kúpeľa je od pondelka uzatvorená. Dôvodom je práve odfúknutá plechová strecha, ktorá ostala ležať na Kúpeľnej ulici. „Absolútne sa nedá odhadnúť, dokedy bude naša komunikácia uzavretá a doprava z nej odklonená. To bude závisieť od toho, ako rýchlo sa odstránia následky nočného vetra,“ doplnil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Na mieste je osadené prenosné dopravné značenie a zábrany so značkami, ktoré zakazujú vjazd na cestu.

Odklon a reguláciu dopravy aktuálne zabezpečujú mestskí policajti. „Ide o bezpečnosť nás všetkých, preto prosíme o strpenie dočasného obmedzenia,“ informuje radnica. Na mieste prebiehajú práce súvisiace s odpratávaním škôd.

Poškodená budova vedľa Ponitrianskeho múzea nie je mestská. Odbor majetku podľa Holúbka neeviduje žiadne škody v súvislosti s víchricou. „Pracovníci Strediska mestských služieb zaznamenali jeden vyvrátený smrek v Novom parku,“ spresnil hovorca mesta.

V noci bola dve hodiny uzavretá aj rýchlostná cesta R1 v smere na Trnavu. Vietor tam prevrhol nákladiak. „V jeho prívese sa viezol 47 ročný vodič a štyri chladničky a vietor ho okolo druhej hodiny v noci prevrhol,“ informuje polícia SR.

Zdroj: Polícia SR

Nitra tak nočné vyčíňanie prírody ustála celkom dobre. Zvyšok Slovenska trápia nielen popadané stromy, ale aj zničené betónové stĺpy či výpadky energie.

Hasiči mali za uplynulých 24 hodín pre komplikácie spôsobené silným vetriskom až 180 výjazdov, najviac ich bolo v Žilinskom kraji. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal ešte v piatok výstrahy prvého a neskôr aj druhé stupňa pred silným vetrom. Reálne bol v Nitre zaznamenaný náraz vetra o sile 101 km/h. Tlaková níž Júlia narobila problémy aj v susedom Česku, Poľku a v Rakúsku. Fúkalo silou orkánu. Na horách naďalej platí druhý stupeň výstrahy pred vetrom.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password