Festival dobrého jedla či prehliadka Zoborského kláštora. Čo máte na pláne cez víkend?

September je v Nitre bohatý na zážitky a ponuka podujatí je naozaj pestrá.

Už dnes od 19:00 do 20:00 sa na pešej zóne pri Ponitrianskom múzeu môžete tešiť na praktický workshop Zaspievajme si „Po nitránsky“. Pod vedením Margity Jágerovej, vedúcej Katedry etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre, sa predstavia vybrané ľudové piesne z okolia Nitry. Počas workshopu sa účastníci budú môcť piesne naučiť a spoločne si ich zaspievať. Podujatie je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2021.

Zdroj: Jakub Kania

Na Svätoplukovom námestí už od včera prebieha Slovak Food Truck Fest, ktorý potrvá do nedele. Tešiť sa môžete na gastronomické špeciality z domova aj zo sveta. Kulinárske umenie sa sa odohráva v unikátnych food-truckoch a pripravený je aj bohatým program pre rodiny s deťmi, mladých, aj starších.

V sobotu (18. 9.) budú môcť návštevníci spoznať krásu Zoborských vrchov a ich okolie. Zraz je o 10:00 pri altánku na rázcestí pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada. Počas prehliadky sa účastníci dozvedia, aké vzácne rastliny a živočíchy tu žijú, a na rad prídu aj zaujímavé fakty o histórii Nitry z vtáčej perspektívy. Prehliadku je zadarmo a organizuje ju Turistické informačné centrum v Nitre.

V ten istý deň si návštevníci budú môcť so sprievodcom pozrieť aj areál Zoborského kláštora. Pravidelná prehliadka sa začne o 14.00 hodine. V sobotu o 18.00 bude v ruinách Zoborského kláštora prebiehať aj Ekumenická bohoslužba. Po bohoslužbe bude nasledovať Ekumenická beseda, ktorá potrvá do 21. hodiny.

zdroj: TV Nitrička

Divadelný zážitok aj pre nepočujúcich ľudí. Divadelné predstavenia, ktoré budú tlmočené do slovenského posunkového jazyka, sú pripravované ako súčasť aktivít mesta Nitry, ktoré chce byť prístupným pre všetkých bez rozdielu. Vybrané predstavenia sú pripravené v spolupráci s Novým divadlom v Nitre. Aktivity tohto druhu vytvárajú priestor pre zbližovanie sa rôznych komunít a rôznych vekových skupín. V nedeľu (19. 9.) o 17:00 je pripravená baroková crazy komédia „Cisárové nové šaty“.

Zdroj: provida.sk

Už túto nedeľu sa koná Burza exotov a Farmárske trhy na výstavisku Agrokomplex. Burza je pre verejnosť otvorená od 04.30 do 10.00 hod., predajcovia majú vstup otvorený od 4.00 hodiny cez bránu B3. Vzhľadom na fakt, že sa NR okres nachádza od 13. do 19. septembra 2021 v rámci Covid semaforu v oranžovej farbe, Burza exotov a Farmárskych trhov funguje v režime OTP. Vstupné je 2 eurá.

Televízia Nitrička

Forgot Password