FC Nitra – MFK Ružomberok

Nitre sa ani dnes nepodarilo odraziť od dna tabuľky.

V 10. minúte prvýkrát vážnejšie pohrozil hosťujúci Takáč, no domáci brankár Šípoš vyrazil loptu na roh. V 13. minúte pohrozili aj domáci po krídelnej akcii z ľavej strany. Prudký center z bránkovej čiary s ťažkosťami chytil brankár hostí. 22. minúta priniesla peknú šancu domácich, krásny center za obranu od Faška si hruďou spracoval Gataric a vyslal sľubný pokus, ktorý vytlačil reflexívne pravou rukou brankár Macík.

Ružomberok sa ujal vedenia v 38. minúte, keď lopta zmenila smer po teči od Farkaša. Po prvom polčase viedli hostia v Nitre 1:0

V 57. minúte sa skvelým zákrokom vyznamenal Dávid Šípoš, po hlavičkovom zakončení od Regáliho. Domácim sa podarilo vyrovnať v 71. minúte, keď Šefčík nakrátko našiel Chobota a ten umiestnil strelu nechytatelne k žrdi. Radosť Nitrianskych fanúšikov netrvala viac ako minútu. Po faule Šefčíka v pokutovom území nariadil rozhodca pokutový kop. Filip Twardzik sa z bieleho bodu nemýlil a vrátil hosťom vedenie. Od tohto momentu sa už skóre nemenilo.

Ružomberok v Nitre vyhral 2:1. Cestu na Štadión pod Zoborom si našlo 525 divákov.