Európsky týždeň mobility so sebou prináša veľa výhod

Európsky týždeň mobility (ETM) prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a dáva mestám či obciam možnosť vyskúšať si rôzne možnosti trvalo udržateľnej dopravy. Využívaním verejnej hromadnej dopravy, pešej chôdze či cyklodopravy môžeme znížiť emisie uhlíka a zlepšiť tým kvalitu ovzdušia v našom meste.

Téma 20. ročníka ETM 2021 „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ svojím posolstvom nadväzuje na celosvetovú situáciu zapríčinenú pandémiou a reaguje na opatrenia, ktoré prijali samosprávy a dopravcovia. Cieľom je poskytovať bezpečnú dopravu obyvateľom a zdôrazniť jej dôležitosť.

ARRIVA podporuje ETM každý rok a zabezpečuje služby verejnej dopravy. „Naša spoločnosť nielen počas Európskeho týždňa mobility vyzýva k cestovaniu verejnou dopravou, ktorá v kombinácii s jazdou na bicykli či chôdzou môže výrazne prispieť k čistejšiemu životnému prostrediu. Cieľom spoločnosti ARRIVA na Slovensku je poskytovať pre objednávateľov a cestujúcich bezpečnú, modernú a trvalo udržateľnú službu v požadovanej kvalite, ktorá pozitívne vplýva na naše ovzdušie, ale aj na naše zdravie,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Všetkých cestujúcich prímestskou autobusovou dopravou v Nitrianskom samosprávnom kraji a mestskou hromadnou dopravou čakajú počas ETM rôzne súťaže a benefity.

ARRIVA pripravila pre cestujúcich súťaž o kredity na čipovú kartu v celkovej hodnote viac ako 2 500 eur. Stačí si dobiť čipovú kartu minimálne za 10 eur alebo kúpiť novú kartu s kreditom v tejto hodnote. Do súťaže sa môžu zapojiť aj žiaci základných škôl, ktorí môžu vyhrať výtvarné pomôcky pre svoju triedu v celkovej hodnote 1250 eur.

Cestujúci mestskej hromadnej dopravy v Nitre si od 16. do 22. septembra majú možnosť zakúpiť 24-hodinové a týždenné cestovné lístky s výraznou zľavou.

Počas ETM, od 16. do 22. septembra, majú možnosť užívatelia zdieľaných bicyklov arriva bike jazdiť v Nitre 2 x 30 minút denne zdarma, a to aktivovaním kódu „etmnitra“ do aplikácie alebo v užívateľskom konte na webe. Každý registrovaný existujúci ale i nový užívateľ týmto spôsobom môže prispieť k čistejšiemu ovzdušiu a zároveň urobiť niečo aj pre svoje zdravie.

Kampaň každoročne podporuje aj Železničná spoločnosť Slovensko a počas ETM budú mať cestujúci možnosť cestovať vlakmi po celom Slovensku za zľavnené cestovné a preprava bicykla bude úplne zadarmo.

Televízia Nitrička

Forgot Password