Do nitrianskej Synagógy sa vracia tradičný festival: Bude online aj naživo

Napriek komplikovanej epidemickej situácii budú novembrové večery patriť kultúre.

Slovenskí hudobní interpreti v súlade so súčasným slovenským výtvarným umením do nitrianskej Synagógy opäť privedie festival Konfrontácie. Päť večerných koncertov otvorí v pondelok 22. novembra o 18.00 h virtuózne umenie medzinárodného súboru Czech Slovak Cello. Poslucháči si vypočujú skladby slovenských aj zahraničných skladateľov. V utorok 5 storočí gitarovej hudby predstaví Karol Kompas. Streda bude patriť pripomienke životného jubilea skladateľa Jevgenija Iršaia, ktorý svoju tvorbu uvedie v spolupráci s klaviristom a saxofonistom Ladislavom Fanzowitzom a klarinetistom Jozefom Eliášom.

„Štvrtok sa na festivale predstaví renomované medzinárodné zoskupenie Quasars Ensemble, ktoré spolu s organistom Marekom Štrbákom uvedie diela Š. Németha-Šamorínskeho, I. Buffu a R. Bergera. Záver festivalu bude patriť netradičnému projektu Hudba a poézia, na koncerte sa predstaví speváčka Eva Šušková spolu s klaviristom Ivanom Koskom. Poetickej časti programu sa slova ujme herec a famózny recitátor Štefan Bučko,“ informujú organizátori 18. ročníka festivalu.

Vstup na koncerty je voľný, aktuálne v režime OTP (vstup len pre plne očkovaných, testovaných a ľudí po prekonaní Covidu), k dispzícii však bude aj online.

V pondelok sa bude tiež konať vernisáž výtvarného umenia, ktorá tento rok nesie názov Hladiny. Návštevníci si výstavu budú môcť pozrieť do 17. decembra. „Pod kuratelou Adriany Réckej sa na nej svojou maliarskou tvorbou predstaví Marko Vrzgula. Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok 22. novembra o 18.00 h výstava potrvá do 17. decembra,“ dopĺňajú organizátori.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password