Do Divadla Andreja Bagara sa vrátia diváci. Hrať budú aj obľúbený Testosterón

Predstavenia chcú hrať bez rúšok. Herci preto absolvujú test na koronavírus.

Umelecký súbor počas skúšania predstavenia Láska slečny Elliotovej (zdroj: dab.sk)

Z rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR o uvoľnení opatrení pre divadlá a kultúrne zariadenia vyjadrilo radosť Divadlo Andreja Bagara. Nutne okresaná sezóna sa síce chýli ku koncu, no divadlo napriek tomu využije čas a odohrá niekoľko predstavení. Otvorenie priestorov pre návštevníkov budú sprevádzať nevyhnutné opatrenia.

„Návštevníci divadla budú môcť vstúpiť iba s rúškom na tvári, bude sa im merať telesná teplota a pri vstupe si vydezinfikujú ruky,“ oznamuje divadlo.

Zmena sa týka aj sedenia v hľadisku. Diváci budú sedieť tak, aby bol medzi nimi dostatočný ostup v súlade s usmernením krízového štábu. „Momentálne prepočítavame priestory Štúdia DAB, aby sme vedeli koľko divákov v ňom vieme bezpečne usadiť,“ vysvetlil riaditeľ Divadla Andreja Bagara Jaroslav Dóczy. Kapacita Veľkej sáli je 600 miest, 100 ľudí, čo je súčasný povolený počet zhromaždených osôb, sa sem bez problémov vojde.

Herci absolvujú test na koronavírus.

Divadlo chce divákom ponúknuť plnohodnotný umelecký zážitok, herci preto podstúpia testovanie na COVID-19, prestavenie tak nebudú musieť hrať v rúškach. Testovanie je vraj už dohodnuté.

Klimatizácia bude počas predstavení vypnutá.

Sály vychladia ešte pred príchodom divákov a následne budú vydezinfikované. Dezinfekcia v priestoroch budovy prebiehala aj počas zatvorenia, divadlo je teda na príchod návštevníkov pripravené. Chystajú zatiaľ dve predstavenia. Komédiu Meno odohrajú 29. mája a určená bude ľuďom z prvej línie, teda lekárom, zdravotníkom, hasičom, predavačkám, policajtom a ďalším.

Bez obľúbeného Testosterónu to nepôjde.

Jedna z najhranejších komédií divadla sa bude konať 12. júna. Pôjde o riadne predstavenie, na ktoré si diváci môžu kúpiť vstupenku cez internet alebo v pokladni DAB. „Sme pripravení postupne pridávať aj ďalšie predstavenia, všetko bude závisieť od opatrení, ktoré budeme musieť dodržiavať a samozrejme aj od záujmu divákov. Posúvať sezónu až do leta nebudeme, plánujeme ju ukončiť v júni,“ povedal riaditeľ DAB.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password