Dnes sa vo väčšej miere otvárajú školy a mení sa farba okresov: V Nitrianskom kraji sú už dva ružové

Či ich bude viac, sa pravdepodobne verejnosť dozvie zajtra na pravidelnej tlačovej besede rezortu zdravotníctva.

zdroj: MZ SR

Zostávajú len dva čierne okresy na celom Slovensku, ktoré je stále v čiernej, teda štvrtej – prísnejšej fáze Covid automatu. Väčšina okresov v Nitrianskom kraji je v červenom – druhom stupni varovania. Ide o Nitru, Topoľčany, Šaľu, Komárno, Levice. Okresy Nové Zámky a Zlaté Moravce sú na tom lepšie, dostali sa do ružového prvého stupňa varovania.

Ostatné dni sa často hovorí o uvoľnovaní opatrení, ktoré by mohli nastať už čoskoro.

„Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Foto ilustračné: Pixabay.com

K nietorým prichádza aj dnes 12. apríla. Otvárajú sa škôlky, 1. stupeň základných škôl, školské kluby, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenie, a to nielen pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať doma, ale pre všetky deti. Deje sa tak „vzhľadom na zlepšujúcu sa pandemickú situáciu, vysokú mieru zaočkovanosti zamestnancov v školách, rovnako ako aj na základe intenzívnych rokovaní s tímom epidemiológov a odborníkov,“ uviedol rezort školstva. Zostáva v platnosti podmienka pretestovania zákonného zástupcu. O ďalšom otváraní škôl hovoril ministers školstva na tlačovej besede.

Ostatné opatrenia zostávajú v platnosti.

V červených okresoch vám výsledok testu na koronavírus platí 14 dní a v ružových 21 dní.

Konkrétne opatrenia platné vo vašom okrese nájdete na webe automat.gov.sk.

„Cesta do práce je povolená iba ak osoba nemôže pracovať z domu. Na cestu do práce je potrebné potvrdenie zamestnávateľa a negatívny test, ktorý nie je starší ako 14 dní,“ informuje daný web o pravidlách pre okres Nitra. Na mnohých miestach sa vyžaduje najviac 7-dňový test. Zamestnanci škôl a školských zariadení potrebujú tiež najviac 7-dňový test a tiež potvrdenie od zamestnávateľa bez ohľadu na zaradenie okresu. Podmienky a výnimky zo zákazu vychádzania, nosenie rúšok a respirátorov, sa nemenia.

Televízia Nitrička

Forgot Password