Divadlo Andreja Bagara pridáva predstavenia. Zúčastní sa aj slávností Nitra, milá Nitra

Opatrenia sa uvoľnili, návštevníci divadla teraz musia dodržať iba niekoľko základných opatrení.

Nitrianske divadlo sa po pandemickej prestávke vrátilo k tvorbe zábavy a zážitkov pre divákov. Od 1. júna hrá inscenácie Dom, Drotár, Vlastníci a Testosterón. „Je o ne veľký záujem a to nielen o tie známe, ale napríklad aj o našu novú vzdelávaciu inscenáciu Kým nastane ticho, ktorej premiéru sme uviedli 22. mája a už sme museli do programu pridávať aj jej nové, neplánované predstavenia,“ hovorí riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy.

Práce nestáli ani počas nútenej prestávky. Divadlo zamestnáva aj príprava na nový muzikál, ktorého premiéra je plánovaná na jeseň 2021.

V súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu sa v divadle stále využíva napríklad dezinfekcia rúk, odstupy a prekrytie horných dýchacích ciest, inak sa ale opatrenia postupne uvoľňujú. „Dnes už nemusíme merať teplotu, dokonca už diváci nemusia byť ani testovaní. Iba kapacita hľadiska je obmedzená na polovicu. Situácia sa ale mení z týždňa na týždeň, takže je možné, že koncom júna už budeme môcť hrať pred plnou sálou,“ hovorí riaditeľ Dóczy.

Časť svojho repertoáru divadelníci predvedú na letných festivaloch.

Na letnom festivale Zámocké hry Zvolenské DAB vystúpi s inscenáciou pre náročnejších divákov. Hru Dom tu odohrajú 10. júna a niečo pripravujú aj pre Nitranov. V rámci mestských slávností Nitra, milá Nitra DAB predstaví pásmo zložené z obľúbených melódií z muzikálov, ktoré už má vo svojom repertoári a odohrá aj o skladby z nového pripravovaného muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť. „Nitrania si tak môžu vypočuť niektoré piesne z muzikálu ešte pred jeho premiérou,“ poznamenáva divadlo.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password