Nitrianski hygienici kontrolovali bazénovú vodu v okolitých kúpaliskách

Pod regionálny úrad so sídlom v Nitre patria okresy Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce. V týchto okresoch sú aktuálne otvorené tri kúpaliská s termálnou a netermálnou vodou.

foto ilustračná: pixabay.com

Ide o letné kúpalisko v Nitre, Thermalpark Nitrava v Poľnom Kesove a Ava Thermalpark – termálne kúpalisko v Diakovciach.

„Predložené boli protokoly vzoriek bazénových vôd odobratých dňa 09.06.2022 a 13.06.2022, ktorými je preukázané, že bazénové vody spĺňajú požiadavky vyhlášky,“ informuje RÚVZ v Nitre o kontrole nitrianskeho kúpaliska.

Na kúpalisku v Nitre sa nachádza šesť bazénov s recirkuláciou vody – plavecký bazén Koch, neplavecký bazén Danka s vodnými atrakciami, plavecký bazén, detský bazén s vodnými atrakciami, rekreačný bazén s vodnými atrakciami a dopadový bazén s toboganom. Súčasťou areálu sú detské pieskovisko s ihriskom, plážové volejbalové ihriská aj požičovňa lehátok a slnečníkov.

Otvorenie umelého kúpaliska je podmienené vydaním súhlasu regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ). O otvorenie žiada prevádzkovateľ.

Vyhláška ministerstva zdravotníctva sa týka požiadaviek na kvalitu vody, kontrolu kvality vody a požiadaviek na prevádzku, vybavenie prevádzkových plôch, priestorov a zariadení na prírodných a umelých kúpaliskách.

Kvalita bazénovej vody spĺňala podľa RÚVZ požiadavky aj v prípade termálnych kúpalísk v Poľnom Kesove a v Diakovciach.

Bazény v Thermalpark Nitrava sú napúšťané a ohrievané na maximálnu teplotu pre jednotlivé bazény geotermálnymi vodami z vrtov. Kúpacia sezóna začala aj v priestoroch bazénovej časti AVA Thermalpark na základe kladného rozhodnutia hygienikov.

Televízia Nitrička

Forgot Password