Ďalšie zmeny v prímestskej doprave: Obmedzenie režimu prevádzky sa predlžuje

Vybrané autobusové spoje budú naďalej jazdiť podľa sobotného harmonogramu.

foto: archív TV Nitrička

Spoločnosť Arriva upozorňuje cestujúcu verejnosť na ďalšiu zmenu režimu prevádzky prímestskej dopravy v okolí Nitry a Zlatých Moraviec. „S účinnosťou od 18. januára pokračuje na prímestských linkách, ktoré zabezpečuje prevádzka v Nitre a Zlatých Moravciach, sobotňajší režim. Znamená to, že cez pracovný deň v tomto období bude mať cestujúci možnosť využiť na prepravu len spoje premávajúce v klasickú sobotu,“ upozorňuje dopravca.

Dôvodom je nezlepšujúca sa epidemiologická situácia v okresoch Nitra a Zlaté Moravce, v dôsledku ktorej sa dramaticky znížil počet vodičov autobusov.

„Platnosť tohto režimu je nastavená zatiaľ do 22. 1. 2021. Odporúčame však sledovať aktuálne informácie na našej webovej stránke, kde sa obmedzenia pravidelne aktualizujú,“ uviedla spoločnosť Arriva.

K zmene režimu dochádza aj na prímestských linkách, ktoré zabezpečuje prevádzka v Topoľčanoch.

Na základe vývinu epidemiologickej situácie Nitriansky samosprávny kraj informuje, že prímestské linky v okrese Topoľčany budú s účinnosťou od 18. 1. 2021 premávať v režime letných prázdnin až do odvolania.

Zhrnutie prevádzky prímestskej dopravy od 18. januára 2021:
prevádzka Nitra – od 18. 1. 2021 do 22. 1. 2021 sobotný režim; od 25. 1. 2021 do odvolania režim „letných prázdnin“
prevádzka Zlaté Moravce – od 18. 1. 2021 do 22. 1. 2021 sobotný režim; od 25. 1. 2021 do odvolania režim „letných prázdnin“
prevádzka Topoľčany – od 18. 1. 2021 do odvolania režim „letných prázdnin“

Zmeny čakajú aj cestujúcich v mestskej hromadnej doprave v Štúrove.

„Na základe rozhodnutia mesta Štúrovo budú linky mestskej hromadnej dopravy počas víkendov od 16. januára až do odvolania pozastavené,“ informovalo vedenie mesta. V ostatných dňoch bude mestská hromadná doprava v Štúrove zabezpečená v zmysle platných cestovných poriadkov.

Televízia Nitrička

Forgot Password