V meste aj v okresoch Nitra a Zlaté Moravce platí zmena režimu autobusovej dopravy

Prímestské autobusy nebudú jazdiť podľa bežných cestovných poriadkov predbežne do 15. januára.

Autobusová stanica Nitra (foto: nh)

Autobusový dopravca – spoločnosť Arriva informuje, že z dôvodu epidemiologickej situácie v okrese Nitra a Zlaté Moravce sa v spoločnosti dramaticky znížil počet vodičov autobusov, Arriva preto musela pristúpiť k zmene režimu prevádzky prímestskej dopravy.

„S účinnosťou od 7. 1. 2021 prechádzame na prímestských linkách, ktoré zabezpečuje prevádzka v Nitre a Zlatých Moravciach na SOBOTNÝ REŽIM, čo znamená, že cez pracovný deň v tomto období, bude mať cestujúci možnosť využiť na prepravu len spoje premávajúce v klasickú sobotu,“ potvrdzuje Arriva.

archív TV Nitrička

Zmena platí od štvrtku 7. 1. predbežne do piatku 15. 1.

Prímestské linky, ktoré zabezpečuje pobočka v Topoľčanoch zostávajú bez zmeny. Spoločnosť odporúča všetky aktuálne zmeny sledovať prostredníctvom webstránky v sekcii LIVE.

Od 11. 1. budú všetky linky MHD Nitra premávať počas pracovných dní ako v sobotu

Nad rámec cestovného poriadku pre sobotu budú pridané mimoriadne spoje na linkách 4, 8, 16, 17, 22, 23. Zmeny bude trvať do odvolania vzľadom na lockdown, zníženie mobility a zvýšenú práceneschopnosť vodičov autobusov. Keď to bude možné premávku hneď rozšíria. „Neustále pokračujeme v dôkladnej dezinfekcii vozidiel a priestorov k zamedzeniu ďalšieho šírenia koronavírusu. Zároveň žiadame cestujúcich o dodržiavanie bezpečnostných opatrení v záujme ochrany svojho zdravia a zdravia svojich blízkych. Vyzývame našich cestujúcich, ako aj všetkých obyvateľov, aby chránili seba a svoje okolie nosením ochranných rúšok, dezinfekciou rúk a dodržiavaním odstupov. V autobusoch aj naďalej platí zákaz obsadzovania prvých sedadiel za vodičom, z dôvodu bezpečnost,“ dodal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password