DAB potiahne sezónu až do júla. Jej záver budú sprevádzať hosťovania, Robin Hood a derniéra

Sezóna 2021/2022 sa v nitrianskom Divadle Andreja Bagara blíži ku koncu. Divadlo predstavilo svoje plány na záver sezóny.

foto: NH

Divadelné prázdniny začnú v Nitre neskôr, sezóna bude prvý raz pokračovať aj v júli. V prvý prázdninový týždeň v divadle odohrajú hosťujúci muzikálu West Side story, „do našej prázdninovej ponuky sme zaradili aj svetoznámy rodinný muzikál Jozef a jeho zázračný farebný plášť a bláznivú komédiu zo súčasnosti Láska, sex a dane,“ uvádza DAB.

Medzinárodný deň detí sa v divadle bude oslavovať s autorskou rozprávkou Robin Hood, ktorá sa na javisko vracia po viac ako dvoch rokoch. Iscenáciu budú hrať už 4. júna.

Diváci sa v júni budú musieť naopak rozlúčiť s predstavením DOM.

Na nitrianskom javisku ho uviedli pri príležitosti 70. výročia založenia DAB, teda po viac ako 40. rokoch od prvej premiéry inscenácie, ktorá má pre slovenské divadlo kľúčové postavenie.

Reč je o inscenácii Jozefa Bednárika Dom Bernardy Alby. „Nový text českej autorky Anny Saavedrovej priniesol nitrianskemu publiku sugestívnu správu o súčasnej spoločnosti,“ informuje DAB. Pozadie občianskej vojny v Španielsku a silnú výpoveď prostredníctvom surrealistického sna Federica Garcíu Lorcu v réžii Mariána Amslera si diváci posledný raz pozrú 22. júna.

„Inscenácie DAB sa predstavia v letných mesiacoch aj zahraničnému publiku na dvoch divadelných festivaloch,“ oznamuje divadlo.

Novinku v repertoári Kutlochy, ktorá ukazuje minulosť divadelnej ubytovne a dejinné udalosti, herci odohrajú v Zlíne na festivale Setkání/Stretnutie a divadelnú adaptáciu poviedok známeho maďarského autora Istvána Örkénya Nádej zomiera posledná predstavia na Divadelnom festivale V4 v Nagymarosi.

S inscenáciou DOM bude divadlo v máji hosťovať na festivale Dream Factory Ostrava. V tom istom miesiaci privíta hercov z Divadla Jonáša Záborského v Prešove, ktorí na nitriansku scénu prídu s komédiou Zbabraná hra.

DAB (foto: NH)

Koncom mája zase privíta hosťujúce predstavenie Younak, ktoré príbeh Juraja Jánošíka priblíži v štýle folkóru, akrobacie a živej hudby trochu inak – humorne.

„Veríme, že nitrianske publikum poteší Radošinské naivné divadlo, ktoré bude v našom divadle hosťovať po niekoľkých rokoch a odohrá dedinskú komédiu s krimi zápletkou Spev kohúta,“ dodáva DAB. Sériu hosťovaní zakončí spomínaný muzikál West Side Story.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password