Divadlo uviedlo hru Robin Hood

Stredoveký zbojník aj šľachetný hrdina. Na divadelné dosky v Nitre prichádza legenda o anglickom Jánošíkovi.

Bájny hrdina Robin Hood žil údajne v Sherwoodskom lese v Nottinghamshire v čase vlády anglického kráľa Richarda I. Levie srdce. Zbíjal, ale aj pomáhal chudobným a mstil bezprávie. A práve tieto pozitívne hodnoty prináša príbeh odvážneho hrdinu.

 „Cieľom tvorivého tímu je vytvoriť rozprávku, ktorá bude zážitkom pre malých aj veľkých – spolu s deťmi z Nitry a regiónu si tak prídu na svoje aj rodičia a starí rodičia, a to aj vďaka humoru a nadhľadu, ktorý chcú tvorcovia v rozprávke ponúknuť,“ informuje Divadlo Andreja Bagara v Nitre.

Autori inscenácie Mariana a Ján Luteránovi chceli predovšetkým vytvoriť rodinný titul, ktorý zabaví a zaujme malých aj veľkých. Rozmýšľali však aj nad témou, ktorá by bola aktuálna v spoločnosti. „Myslím si, že boj proti tyranii, bezpráviu a nespravodlivosti je to, na čom musíme pracovať a nakoniec aj vybojovať. Dúfam, že to vybojujeme ako Robin Hood,“ hovorí Ján Luterán, ktorý hru aj zrežíroval.

„Keď deti prestane niečo baviť, dajú to najavo. Našťastie, teraz sa tak nestalo. Celý čas idú s nami a fandia nám. Je to super pocit,“ opisuje svoje dojmy z hry Peter Oszlík, predstaviteľ postavy Robina Hooda.

Ku kvalite divadelného predstavenia sa vyjadrila aj divadelná kritička Lenka Dzadzíková: „Sú tam prepracované herecké akcie, mimoriadne vtipné. Zabavia sa deti, ale aj ich rodičia.“ No ocenila nielen výkony hercov a spracovanie témy. Podľa nej bol dobre využitý aj potenciál javiska vo veľkej sále divadla, najmä jeho technologické možnosti – hydrauliky a zdvíhania.

„Musím skloniť hlavu aj klobúk pred výkonmi hercov. Myslím, že tie postavy majú veľmi krásne uchopené. Som veľmi spokojná,“ hodnotí divadelné prevedenie príbehu Mariana Luteránová.

Celú reportáž o divadelnom predstavení v DAB v Nitre môžete nájsť tu.

Televízia Nitrička

Forgot Password