DAB k inscenácii Pomlčka pripravuje výstavu dobových reportážnych fotografií

Divadlo Andreja Bagara (DAB) už v piatok 20. októbra uvedie novú inscenáciu o rozdelení Československa. Príbeh spred 30 rokov doplní výstava fotografií.

Divadlo Andreja Bagara (Foto: NH)

Výstava dobových reportážnych fotografií pod názvom Ako sa delilo Česko-slovensko bude sprístupnená v deň predpremiéry inscenácie 19. októbra vo foyer Štúdia DAB. Vyše dvadsať panelov s reportážnymi fotkami Tlačovej agentúry Slovenskej republiky si budú môcť návštevníci pozrieť v čase konania predstavení.

Obrazový materiál približuje obdobie rokov 1990 až 1993 a obdobie krátko po rozdelení republík.

„Fotografie zachytávajú notoricky známe skutočnosti ako napríklad rokovanie pod platanom v záhrade vily Tugendhat, pálenie vatier zvrchovanosti či hádzanie vajíčok na tribúnu počas mítingu s Václavom Havlom v Bratislave,“ uviedla autorka výstavy a dramaturgička hry Pomlčka Slavka Civáňová.

Fotografický materiál bol vyberaný z archívu TASR. „Snažili sme sa, aby zachytávali a reflektovali aj autentické udalosti a spomienky, ktoré sa nachádzajú aj v samotnej inscenácii Pomlčka ako napríklad silvestrovská noc a vítanie Nového roka 1993 v Prahe i v Bratislave a ďalšie, ktoré sú zachytené v našej hre a súčasne aj zdokumentované na vystavených dobových fotkách,“ doplnila Slavka Civáňová.

Televízia Nitrička

Forgot Password