Cyklisti majú od utorka na nitrianskej pešej zóne zelenú

Prejazd im povoľuje nové dopravné značenie. Dočasné riešenie sa môže zmeniť na trvalé.

Nitrianska radnica pred časom informovala verejnosť, že pešia zóna v Nitre bude oficiálne otvorená aj pre cyklistov. Umožňuje to povolenie krajského dopravného inšpektorátu, pričom prejazd cez pešiu bude zatiaľ dočasný. „Situáciu na pešej zóne budeme monitorovať a koncom roka pristúpime k vyhodnoteniu tohto opatrenia. Prejazd pešou pre bicykle nie je kľúčovou vecou v rámci mobility v Nitre, je to však symbol, ktorý znamená, že nemotorová doprava má v našom meste zelenú,“ uviedla radnica vo februárovom vyjadrení.

O zmenu usilovala dlhší čas iniciatíva Rozbicyklujme Nitru, dopravný inšpektorát bol však údajne proti. Z obavy o možné kolízie s chodcami sa s myšlienkou nestotožňovala ani časť verejnosti.

Cyklisti budú môcť cez lokalitu jazdiť od utorka 29. marca. Na pešej pribudlo dnes nové dopravné značenie.

„Nové dopravné značenie hovorí o tom, že pešia zóna môžu slúžiť od dnešného dňa už aj pre cyklistov,“ uviedol primátor Nitry Marek Hattas. Ako pripomenul, ide o dočasné riešenie. Ak sa osvedčí, cyklisti budú môcť cez zónu jazdiť natrvalo. Zmena podľa primátora vychádza aj z plánu udržateľnej mobility.

foto ilustračná: nh

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password