O čiernej stavbe na Podzámskej sa bude znova rozhodovať v marci. Mesto požiada o výmenu exekútorky

O úmysle zbúrať čiernu stavbu z kontajnerov, ktorá na Podzámskej ulici v Nitre sídli približne päť rokov, rokoval mestský parlament na januárovom zasadnutí. Rozhodli, že rozhodnú v marci.

foto: NH

Mesto Nitra má od februára 2021 právoplatné rozhodnutie o odstránení stavby. V prípade, že búranie zabezpečí mesto, musí splniť aj niekoľko opatrení. Podstatná je tiež cena predpokladaných nákladov, ktorá dosahuje sumu vyše 254 tisíc eur.

Mestskí poslanci mali na januárovom zasadnutí zastupiteľstva rozhodnúť, či mesto zbúra stavbu za svoje peniaze a sumu bude potom exekučne vymáhať od majiteľa stavby, alebo bude čakať, kým peniaze vymôže exekútor.

Primátor mesta Marek Hattas poznamenal, že vymoženie 254 tisíc eur asi nikdy nenastane, majiteľ stavby má totiž podobné problémy aj v mestských lesoch.

Komunikácia s exekútorkou viazne.

„Vzhľadom na to, že doterajšia komunikácia s exekútorkou je minimálna, ak nie žiadna, pravdepodobne po ešte jednom pokuse požiadame exekučný súd v Banskej Bystrici o výmenu exekútora,“ uviedla Ivana Buranská, zástupkyňa prednostu mestského úradu. Dodala, že nie je známe, ako budova vyzerá zvnútra. Podľa zistení v nej v súčasnosti bývajú ľudia, to znamená, že treba rátať s ich vysťahovaním a vyprataním vecí, ktoré treba niekde uskladniť, pričom na Slovensku sa takáto stavba pravdepodobne ešte nebúrala.

Mestské zastupiteľstvo si napokon z dvoch alternatív nevybralo, rozhodlo však, že mesto sa pokúsi o výmenu exekútora a o odstránení stavby bude opäť rozhodovať na marcovom zasadnutí.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password