Cez víkend sú pripravené divadelné predstavenia, verejné korčuľovanie i Koncert pre Ukrajinu

Zabaviť sa môžete pri Luskáčikovi, pri korčuľovaní a na koncerte môžete vyjadriť podporu Ukrajine.

Verejné korčuľovanie bude počas prázdnin fungovať na vedľajšej ploche vedľa zimného štadióna. Od pondelka 28. 2. do piatka 4. 3. bude plocha otvorená od 14:30 do 16:00 hod., v sobotu od 15.30 do 17.00 hod. a v nedeľu medzi 12:15 až 13:45 a 14:45 až 16:15 hod.

Ilustračný obrázok: pinterest.com

Príbeh Luskáčika, známy skôr ako balet, vďaka Starému divadlu získal aj bábkovú podobu. „Na spoluprácu s ním bola prizvaná bulharská režisérka Biserka Kolevska, ktorú na tomto príbehu priťahuje najmä krehká hranica medzi realitou a svetom fantázie. Svetom, v ktorom je možné všetko,“ informuje SDKS, ktoré pripomína, že napriek dávke strašidelnosti a mystiky sa netreba báť, pretože rozprávkový boj dobra so zlom aj tento raz skončí šťastne.

Luskáčik sa odohrá v sobotu o 10:00 a uskutoční sa v online podobe. Cena vstupenky je 4 eurá.

Zdroj: SDKS

Mnohé svetové metropoly aj slovenské mestá v ostatných dňoch vyjadrili odsúdenie vpádu ruských vojsk na Ukrajinu na pochodoch a koncertoch. Podobnú udalosť čaká tiež Nitru. V meste pod Zoborom sa bude Koncert pre Ukrajinu konať v nedeľu 6. marca od 16. hodiny.

Medzi hudobníkmi sa spomínajú mená ako Bijouterrier, Boris Belica, Campana Batucada, Desmod, Gladiátor a mnohí ďalší.

Koncert sa bude konať na Svätoplukovom námestí a vystúpi viacero spevákov a hudobných skupín. „Za podujatím Koncert pre Ukrajinu stoja kultúrni aktéri a osobnosti nitrianskeho kultúrneho života, ktorých spájajú spoločné hodnoty demokracie, slobody prejavu, dodržiavania ľudských práv a rešpektovania medzinárodného práva,“ informujú organizátori.

Televízia Nitrička

Forgot Password