Campana fest sa ruší: Zasiahol koronavírus

Podujatie je do bodky pripravené, prebiehať však tento rok nebude.

foto: Marko Vozňák (fb Campana Batucada)

V pondelok 14. 9. sa mal v Nitre na Svätoplukovom námestí konať tradičný Campana fest s bubnovou šou, tónmi samby a s ďalšími sprievodnými aktivitami, plány organizátorov sa ale zmenili. „S ľútosťou vám oznamujem, že nové podmienky a nariadenia, platné pre organizátorov kultúrnych a športových podujatí, nevieme splniť a náš festival v tomto rozsahu a na námestí tento rok robiť nebudeme. Mesto tiež reaguje na nariadenia vlády, čo je logický a zodpovedný krok,“ objasnil riaditeľ festivalu Igor Holka.

Podujatie malo mať v jedno popoludnie až 150 účinkujúcich.

Festivalu sa malo zúčastniť ďalších 100 športovcov v rámci podujatia Acerola Grand Prix a asi 8 olympionikov. „Organizačný tím, zvukári, technici, všetci, ktorí ste boli pripravení pustiť sa do toho v najväčšej paráde. Ďakujeme za váš čas a pomoc pri príprave festivalu, ktorý je do bodky pripravený a nemôžeme ho spraviť,“ vyjadril vďaku Holka. V programe festivalu boli tiež živé sochy, artisti, žongléri, tanečníci, capoeristi, muzikanti a ďalší umelci.

foto: Miloš Štefanka (fb Campana Batucada)

„Buďme zdraví, buďme silní, buďme optimistickí! To je najlepšia odpoveď na akýkoľvek vírus. A ešte úsmev nemá rád!“ dodal na sociálnej sieti riaditeľ, ktorý nestráca optimizmus.

Poznačiť si treba termín 10. až 12. 9. 2021, kedy sa má konať budúcoročný Campana fest, ktorého hlavným bodom je OZ Campana Batucada – bubenícký orchester a prvá škola samby.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password