Čaká nás dusný týždeň

Niekde zaprší viac, inde menej. SHMÚ hlási nárast zrážok, na západe Slovenska pravdepodobne od druhej polovice týždňa.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Nový týždeň podľa predpovedí začne oblačným až zamračeným počasím. Neskôr sa oblačnosť bude najmä na juhu miestami čiastočne zmenšovať. Na západe Slovenska sa môžu vyskytnúť lokálne prehánky alebo dážď. Denné teploty vystúpia maximálne na 21 až 26 stupňov. Fúkať bude slabý, na západe prevažne severozápadný vietor s rýchlosťou 5 až 25 km/h. Po búrkach, ktoré sa predpokladajú skôr na strednom a východnom Slovensko, vietor zosilnie.

V utorok bude popri maximálnych 22 až 27 stupňoch dusno a polooblačno až oblačno. Vietor môže zosilnieť po búrkach na strednom Slovensku. V noci teploty klesnú na 15 až 10 stupňov, zrážky sa vyskytnú len ojedinele.

V strede týždňa Slovenský hydrometeorologický ustav predpokladá nárast zrážok aj búrky.

Streda bude prevažne oblačná, na mnohých miestoch s dažďom, prehánkami, miestami aj intenzívnymi búrkami. Cez deň očakávajte dusno a najviac 19 až 24 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor, po búrkach zosilnie. Teploty v noci klesnú na 16 až 11 stupňov.

Podľa predpovedí švrtok neprinesie zmenu.

SHMÚ aj na štvrtok hlási prevažne veľkú oblačnosť, prehánky, dážď či búrky. Stále dusno a denných 19 až 25 stupňov v noci vystriedajú teploty v rozmedzí 17 až 11 stupňov.

Koniec pracovného týždňa sa môže oblačnosť prechodne zmenšovať, no stále sa cez deň miestami vyskytnú dažďové prehánky a ojedinele búrky. V piatok bude naďalej dusno a 21 až 27 stupňov, v noci 15 až 9 stupňov.

Začiatok víkendu bez zmeny.

Najvyššie denné teploty od 23 do 29 stupňov bude v sobotu sprevádzať polooblačné až oblačné počasie, miestami dážď aj búrky. V noci teploty klesnú najmenej na 17 až 11 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password