Bod.K7 v budove bývalej banky slávnostne otvoria v septembri

Verejnosť kultúrny bod podporila sumou takmer 10 tisíc eur.

Kultúrno-kreatívny priestor bod.K7, ktorý vzniká na rohu pešej a Radlinského ulice v Nitre bude slávnostne otvorený 14. septembra. Budova bývalej banky bude tiež sídlom Asociácie Divadelná Nitra, ktorá sa sem presťahovala z budovy Divadla Andreja Bagara.

Verejnosť mohla bod.k7 podporiť finančne prostredníctvom kampane. Vyzbieraných bolo spolu 9 754 eur od 162 podporovateľov.

„Prvé programové aktivity sa uskutočnia už 14. septembra, keď bude bod.K7 slávnostne otvorený. Na tento deň sa pripravuje program v pešej zóne i priamo v bode.K7,“ informuje Acociácia Divadelná Nitra. 6. septembra sa tu začne predaj vstupeniek na samotný medzinárodný divadelný festival, počas ktorého bude podľa organizátorov naplno využitý. „Plnú prevádzku nového priestoru plánujeme rozbehnúť v budúcom roku,“ dodávajú organizátori.

Za vyzbieranú sumu sa podarí nakúpiť základné zariadenie priestorov. Open space má slúžiť na workshopy, kino a coworking. V bývalom bankovom trezore bude archív a študovňa. Priestor pred budovou bude využitý na uvádzanie malých foriem, divadla, tanca, hudby a literatúry.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password