Bod.K7 pokračuje v záverečných úpravách. V decembri otvorí Galériu za sklom

Tento rok sa tu prvýkrát uskutoční aj časť podujatia Noc divadiel.

zdroj: startlab.sk

Nový kultúrny priestor bod.K7 na Štefánikovej triede v Nitre pokračuje v tvorbe podujatí pre verejnosť aj v príprave priestorov. Podľa Asociácie Divadelná Nitra, ktorá tu aktuálne sídli, sa po ukončení 1. fázy rekonštrukcie a stavebných prác interiér v súčasnosti prechádza záverečnými úpravami. „V októbri sme prešli do druhej etapy úprav bodu.K7, v ktorej nás čaká veľa práce. V prvom rade chceme pokračovať v realizácii podujatí pre verejnosť. Zároveň sa pripravujeme na nákup vybavenia, na ktoré sa viažu administratívne úkony súvisiace s verejným obstarávaním,“ uviedla manažérka bodu.K7 Anna Šimončičová. Prostredníctvom podpory verejnosti v crowdfundingovej kampani StartLab a ďalším získaným zdrojom bude priestor vybavený nábytkom aj základným technickým vybavením do konca januára 2022.

V decembri 2021 sprísupnia Galériu ZA SKLOM zatiaľ v predbežnej podobe.

Podujatia pre verejnosť a využívanie priestoru zo strany asociácie a jej partnerov sa však budú realizovať už od začiatku novembra. Podporovatelia kultúrneho bodu sa o priebehu prác dozvedia viac osobne pri návšteve novembrových a decembrových podujatí alebo pri výbere svojej odmeny. „Atmosféru finálnych úprav priestoru budeme našim podporovateľom priebežne sprostredkúvať prostredníctvom sociálnych sietí,“ vraví Anna Šimončičová.

Bod.K7 poskytne svoje priestory verejnosti už zajtra 6. novembra počas mini festivalu fjúžn na cestách.

Návštevníkom sa predstaví Divadlo Fórum s diskusno-divadelným predstavením Na Slovensku po slovensky. Tentor rok sa v bode po prvýkrát uskutoční aj časť festivalového programu známy pod názvom Noc divadiel, ktorý sa koná 20. novembra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password