Belgické kvinteto Het Collectief v Nitre

Koncert skupiny Het Collectief sa uskutoční v rámci jessenej časti Galérie hudby 2019.

O jessennej časti a druhom polroku cyklu komorných koncertov Galérie hudby 2019 sme vás informovali v našom minulom článku. Svoje koncerty už odohrali EnsembleSpectrum, Slovenský filharmonický zbor a Slovenský komorný orchester. Najbližšie sa môžete tešiť na belgickú skupinu Het Collectief.

„Hlavným cieľom koncertného cyklu je podpora kvalitného koncertného umenia, ktoré sa môže významne rozvíjať v architektonicky i akusticky výnimočnom koncertnom priestore – Koncertnej sále Župného domu,“ píše Nitrianska galéria.

Het Collectief je knivteto exkluzívnych hráčov v netradičnom nástrojovom zložení. Skupina bola založená v Bruseli v roku 1998 a okrem mnohých koncertov v Belgicku pravidelne zapĺňa koncertné sály aj v zahraničí.

Zloženie:

  • Toon Fret – flauta
  • Julien Herve – klarinet
  • Wibert Aerts – husle
  • Martijn Vink – violoncelo
  • Thomas Dieltjens – klavir

„Súbor zvykne vyvolávať rozruch odvážnymi presahmi medzi repertoárom hudby súčasnej a tej klasickej, a úpravami starej hudby,“ informovala Nitrianska galéria.

S podporou Nitrianskej galéria vznikla nová skladba od slovenského skladateľa Michala Paľka, ktorú si budete môcť vypočuť v premiére práve na koncerte v Nitre.

Koncert belgickej skupiny sa uskutoční už 12. novembra o 19.00 hodine v Koncertnej sále Župného domu v Nitre. Lístky si môžete zakúpiť v Nitrianskej galérii, počas otváracích hodín. Cena pre dospelého je 8 eur, zľavnené vstupné pre deti, ZŤP a dôchodcov je 5 eur.

Zdroj foto: Valters Pels

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password