Babie leto definitívne končí

Teplé dni na našom území pomaly, ale iste končia. Od pondelka nás čaká výrazné ochladenie.

V pondelok už bude Babie leto minulosťou. Ukončí ho prechod studeného frontu, ktorý zmení charakter počasia a príde ochladenie. Od severozápadu bude oblačnosť pribúdať a postupne sa miestami aj rozprší. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 8 až 14 °C. Nočné teploty budú dosahovať 4 až 6 °C. Bude fúkať premenlivý severný vietor rýchlosťou 7 až 14 km/h, nárazovo 22 km/h.

V utorok bude ešte chladnejšie. Naďalej treba miestami rátať s prehánkami alebo dažďom. Teplota sa bude pohybovať v intervale od 5 do 12 °C.

Počas ďalšieho dňa, čiže v stredu, bude zväčša jasno až polooblačno a prehánky sa vyskytnú len v noci. Teplota vystúpi na 11 °C. Zafúka severný vietor , ktorý dosiahne rýchlosť 15 km/h.

Vo štvrtok a v piatok bude jasno až polooblačno. Ráno a v predpoludní treba počítať s hmlou a nízkou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota dosiahne iba 4 až 10 °C. Zafúka severný až severozápadný vietor rýchlosťou 15 km/h.

Cez víkend sa má trochu otepliť, miestami sa vyskytnú prehánky a občasný dážď. Teplota sa bude pohybovať v intervale od 10 do 17 °C a zafúka juhozápadný vietor rýchlosťou od 18 do 25km/h.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password