Ako pripraviť auto na leto?

Po zime je treba auto dôkladne pozrieť, nakoľko sneh, mráz či posypové soli vedia s autom narobiť poriadnu spúšť. Ponúkame zopár tipov, ako dať auto do poriadku pred letom.

Údržbe auta by malo predchádzať dôkladné umytie karosérie, ktorá môže byť znečistená od posypovej soli. Zanedbať by sme nemali ani interiér. Povysávaním soli spod kobercov zabránime možnej oxidácii. „Určite by som si skontroloval aj svetlá, či nie sú náhodou zájdené,“ vyjadril sa k údržbe auta aj Marián Barta, majiteľ autoservisu. Konštatoval, že novšie typy vozidiel majú plastové svetlá a môže sa stať, že sa zafarbia dožlta. To môže spôsobiť zníženú viditeľnosť v cestnej premávke.

Zimná zmes v ostrekovačoch sa odporúča nahradiť letnou.

Netreba zabúdať aj na skontrolovanie autobatérie, nápravy, hadičiek či stieračov, ktoré mohli po námraze ostať prilepené o čelné sklo. Stopy blata, zvyšky kostí či chleba v motorovej časti môžu napovedať, že sa do vášho vozidla prisťahoval neželaný hosť. „Aby náhodou nespadol do remeňa, aby sa to nenamotalo. Potom by prišlo k zbytočnému poškodeniu auta,“ dodal Barta.

Viac informácií sa dozviete z nasledujúcej reportáže TV Nitrička https://tvnitricka.sk/priprava-automobilu-na-leto/

Televízia Nitrička

Forgot Password