Aj počas tohto víkendu sú pripravené zaujímavé inscenácie

Víkend bude plný predstavení a na svoje si prídu malí i veľkí.

V sobotu (29. 1.) o 15:00 v Kultúrnom dome Močenok je pripravené divadelné predstavenie Luskáčik. Svetoznámy príbeh z pera E. T. A. Hoffmanna dostalo bábkovú podobu. Divadelnú adaptáciu prinieslo Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. „Na spoluprácu s ním bola prizvaná bulharská režisérka Biserka Kolevska, ktorú na tomto príbehu priťahuje najmä krehká hranica medzi realitou a svetom fantázie. Svetom, v ktorom je možné všetko,“ informuje nitra.eu.

Deti aj dospelí budú môcť pocítiť silu rozprávok, v ktorých dobro zaslúžene víťazí.

Prácou s bábkami, využitím masiek, veľkolepých kostýmov a celkovým dôrazom na výtvarnú stránku nadväzuje inscenácia na aktuálnu dramaturgiu Starého divadla. 
Inscenácia je určená pre deti od 6 rokov a hodnota vstupenky je 6 €.

V sobotu, 29. januára od 17:00 do 18:00 je pre milovníkov divadelných predstavení pripravená inscenácia Stvorenie. Réžiu, scénu, námet, bábky a kostýmy mala na starosti bulharská režisérka a výtvarníčka, Magdalena Miteva, o hudbu sa postaral Konstantin Ilievsky. Herecké obsadenie je pestré a v hre vystúpia Danica Hudáková, Oľga Schrameková, Nikola Kozáková, Patrícia Sopkovičová, Simon Fico, Juraj Bednarič a Eduard Valašík.

Inscenáciu si môžu návštevníci pozrieť online. Vstupné je 4 eurá.

Predstavenie je inšpirované biblickými a vedeckým teóriami o stvorení sveta. Snaží sa zachytiť ich spoločnú podstatu a pretvárať ich. Diváci sa razom ocitnú v prostredí, kde vzniká života a ponúka im priestor na úvahy o veľkoleposti prebiehajúcich momentov.

Zdroj: sdn.sk

Láska, sex a dane. Predstavenie prinesie Divadlo Andreja Bagara (DAB) 29. 1. Od 18:30 do 20:30 si vo Veľkej sále môžu milovníci komédie vychutnať príbeh o tom, že všetko je vždy inak. 

„Jediné istoty na tomto svete sú smrť, smiech a dane“.

„Skvelá zábava, smiech a relax. Slovenská premiéra divadelnej komédie, ktorá sa stala doslova diváckym hitom troch desaťročí. Tlieska jej už niekoľko generácií spokojných divákov na celom svete – v Amerike, Kanade, Indii a v pätnástich krajinách Európy,“ dodáva DAB.

Vstupné na predstavenie je 12 – 18 €.

Posledným bude predstavenie Dlhý, Široký a Bystrozraký, ktoré sa bude odohrávať v online priestore od 10:00 do 11:00. „Bábkové divadlo o troch nerozlučných priateľoch, ktorí vďaka svojim neobyčajným vlastnostiam pomôžu princovi na ceste za krásnou pannou,“ informuje nitra.eu. Vstupné je 4 eurá.

Zdroj: sdn.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password