5 tipov prečo zostať cez víkend v Nitre (no nie doma)

V pláne je niekoľko podujatí, niektoré sa konajú už dnes.

Slovak Food Truck Fest

Papkáči z Nitry a okolia nástup na námestie – pri Divadle Andreja Bagara nájdete nový gastronomicko-spoločenský festival. Organizátori sľubujú špeciality zo Slovenska aj zo sveta a sprievodný program. Vyskúšať ste ich mohli už včera a čas máte až do nedele 23. 8. Areál stánkov je otvorený vždy od 11.00 do 22.00 hod.

zdroj foto: Nitriansky hlásnik


Klokočinské kultúrne večery

Letné filmové večery pokračujú ďalším piatkovým premietaním na najväčšom nitrianskom sídlisku. Projekt KáKáVé-čko má v rukáve ešte 3 zaujímavé snímky a dnes 21. 8. si môžete pozrieť jeden z nich.

Film Sully začína o 20.30 v amfiteátri za klokočinským kostolom.

„Tešíme sa, že klokočinské sídlisko ožilo kultúrou a medzi množstvom panelákov vznikol priestor na zastavenie, zamyslenie sa a stretávanie sa ľudí z okolia,“ povedal Ján Ivančík, predseda OZ ŠOK – Šport Osveta Kultúra, ktoré toto bezplatné premietanie filmov organizuje v spolupráci s mestom Nitra. Premietanie sa začína vždy o 20.30 hod. Posledný augustový piatok bude venovaný filmu Sudca a projekt ukončí 4. 9. premietanie filmu Boj.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Dvojdňový bazár oblečenia, prednášky a hudobní hostia

V sobotu a v nedeľu (22. 8. – 23. 8.) ožije časť nitrianskej pešej zóny témou „Recyklujeme, teda sme“. OZ Stvorené tu vďaka grantovému projektu Mením moje mesto 2020 organizuje pred Sekáčom bazár oblečenia, ktorý potrvá dva dni vždy od 14.00 do 19.00 hod., sprevádzať ho bude aj prednáška a hudobní hostia.

Vítaní sú všetci, ktorým pri nákupoch nie je ľahostajná ich eko stránka.

V sobotu bude mať o 15.00 h. prednášku fashion blogerka La Florita, o 17.00 h. vám pri výbere tých správnych kúskov do šatníka zahrá be.Well a v nedeľu tiež o 17.00 h. bude hudobným hosťom programu Kristína Uhlíková & Juraj Janík.

Foto z predchádzajúceho bazáru (zdroj: Facebook Stvorené)


Burza exotov a Farmárske trhy

Každá štvrtá nedeľa v mesiaci na výstavisku Agrokomplex dlhodobo patrila burze exotického vtáctva, terárijných zvierat, rýb, králikov, hydiny, holubov a doplnkového tovaru. Chovatelia tu mohli okrem rád získať aj krmivo a chovateľské potreby. Pre koronavírus však boli všetky aktivity pre širokú verejnosť pozastavené alebo zrušené.

Výstavisko po dlhšom čase opäť ožije. Burza exotov hlási návrat a pre návštevníkov bude otvorená v nedeľu 23. 8.

„Burza je pre verejnosť otvorená od 06.00 do 10.00 hod., vstup cez bránu B2, B3 a cez pokladňu pri pavilóne G,“ informuje výstavisko. Vstup predajcov je povolený od 4.00 h. cez bránu B3 a od 4.30 h. cez pokladňu pri pavilóne G. Každý návštevník a predajca je povinný nosiť rúško, používať dezinfekciu a dodržiavať sociálny odstup.

zdroj: burzanitra.com

Chrenovské stánky

No a už dnes môžete zavítať na tradičné Chrenovské stánky, ktoré sa tento rok konajú pred Atletickým štadiónom. Zábava pre Chrenovčanov, všetkých Nitranov a ľudí z okolia mesta bude na sídlisku pokračovať aj v sobotu, nižšie si pozrite program.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password