Zvolení nitrianski poslanci a primátor zložia nové sľuby

Mestské zastupiteľstvo sa bude na prvom rokovaní zaoberať zriaďovaním Mestskej rady, stálych komisií a výborov mestských častí.

Foto: NH

Novozvolení poslanci a staronový primátor Nitry Marek Hattas zajtra 15. novembra na ustanovujúcom rokovaní mestského zastupiteľstva zložia nové sľuby. Pôjde o prvé zasadnutie mestského parlamentu od októbrových volieb. Poslanci a primátor Marek Hattas sa stretnú o 9. hodine vo Veľkej zasadačke Mestského úradu v Nitre.

V pracovnej časti zasadnutia sa bude rokovať o návrhoch na zriadenie a určenie členov Mestskej rady, stálych komisií, výborov v mestských častiach či sobášiacich poslancov.

Medzi materiálmi ustanovujúceho zasadnutia je aj návrh na schválenie mesačného platu primátora a žiadosť primátora o náhradu platu za nevyčerpanú dovolenku po skončení funkčného obdobia. Funkčné obdobie primátora začne dňom zloženia zákonom predpísaného sľubu.

Okrem toho sa nové mestské zastupiteľstvo bude zaoberať návrhom na rozpočtové opatrenia v rozpočte Nitry na rok 2022, operačným plánom zimnej údržby miestnych ciest aj prideľovaním dotácií z rozpočtu mesta na rok 2022 pre zdravotne znevýhodnených športovcov.

Televízia Nitrička

Forgot Password