Župa udelí ocenenia štyrom osobnostiam

Cenu Nitrianskeho kraja získa Juraj Barát, Matej Ruttkay, Vladimír Vnuk a in memoriam Štefan Mihina.

(zdroj: TASR) Nitriansky samosprávny kraj (NSK) udelí za rok 2020 ocenenia štyrom osobnostiam.

Krajskí poslanci rozhodli, že Cenu NSK získa Juraj Barát, Matej Ruttkay, Vladimír Vnuk a in memoriam Štefan Mihina.

Ako informoval Úrad NSK, dlhoročný charitatívny a sociálny pracovník, riaditeľ Diecéznej charity a Domova sociálnej starostlivosti Promerite Quieti v Nitre Juraj Barát získa ocenenie za zásluhy a osobný prínos v oblasti charity a sociálnej práce.

Významný slovenský a európsky archeológ, vedec, pedagóg a dlhoročný riaditeľ Archeologického ústavu SAV Matej Ruttkay bude ocenený za zásluhy a osobný prínos v oblasti archeológie a archeologických výskumov zvlášť Nitrianskeho regiónu.

Podnikateľ v oblasti poľnohospodárstva, futbalový rozhodca, funkcionár a zostavovateľ fotografických knižných publikácií Vladimír Vnuk získa Cenu NSK za zásluhy a osobný prínos v oblasti poľnohospodárstva, športu a historickej fotografie.

Cena Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2020 in memoriam bude udelená Štefanovi Mihinovi, ktorý bol dlhoročným vedecko-výskumným pracovníkovi v oblasti poľnohospodárstva. Bol tiež iniciátorom vzniku Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra a organizátorom festivalu Agrofilm.

foto: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password