ZSE eviduje približne 2800 odberných miest bez elektrickej energie

Západoslovenská energetika (ZSE) aktuálne eviduje približne 2800 odberných miest bez elektrickej energie, najviac v oblasti Nových Zámkov a Nitry.

Poruchy by mali byť odstránené v priebehu dňa. Celkovo ZSE evidovala v noci v dôsledku búrky 30.000 zákazníkov bez elektrickej energie. Pre TASR to uviedla hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová. Bratislavskí hasiči okrem popadaných stromov nezaznamenali väčšie škodové udalosti.

„Vzhľadom na extrémne silnú búrku, ktorá bola v noci na západnom Slovensku, prišlo na viacerých miestach k výpadku elektrickej energie. Celkovo sme počas noci evidovali 30.000 zákazníkov bez elektrickej energie. Najviac postihnuté boli oblasti Levice, Nitra, Nové Zámky a Partizánske,“ priblížila Dobošová.

Väčšinu porúch sa podarilo odstrániť ešte v priebehu noci, niektoré si vzhľadom na svoj rozsah vyžadujú dlhší čas. „Aktuálne evidujeme ešte približne 2800 odberných miest bez elektrickej energie, najviac v oblasti Nových Zámkov a Nitry. Na odstránení porúch pracujú pohotovostné zložky Západoslovenskej distribučnej nepretržite, predpokladáme, že poruchy budú odstránené v priebehu dnešného dňa,“ doplnila hovorkyňa.

Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave pre TASR uviedlo, že hasiči v dôsledku búrky zasahovali pri popadaných a vyvrátených stromoch. Väčšie škodové udalosti nezaznamenali.

foto ilustračná: HaZZ SR

Televízia Nitrička

Forgot Password