Zodpovednosti sa chcel zbaviť udaním falošného mena

Kontrola údajov v evidencii obyvateľov ukázala pravdu.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Sadnúť si za volant auta bez vodičského oprávnenia bola trúfalosť, za ktorú bude 47-ročný muž z Bratislavy ešte pykať. Pri riešení dopravného priestupku na ulici Dolné Hony v mestskej časti Dražovce na nezodpovedného vodiča natrafili nitrianski mestskí policajti.

Vravel, že doklad totožnosti má jeho vedúca v práci.

„Mestskí policajti mu napriek tejto nepravdepodobnej a podozrivej odpovedi poskytli súčinnosť, nepredvádzali ho na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti a dali priestupcovi možnosť, aby im nadiktoval svoje osobné údaje,“ uvádza polícia. Príbeh mal prekvapivé pokračovanie, údaje, ktoré podozrivý uviedol totiž kontrola v evidencii obyvateľov určila ako neexistujúce. „Po upozornení, že sa dopúšťa ďalšieho priestupku, muž svoj občiansky preukaz hliadke nakoniec predložil,“ pokračuje nitrianska polícia.

Pochopiteľne všetky údaje v občianskom boli odlišné od tých, ktoré uviedol hliadke.

Policajtom sa rozhodol najprv klamať, pretože vodičský preukaz má zadržaný z dôvodu neplatenia výživného na nezaopatrené dieťa. Nadiktovaním falošných osobných údajov sa chcel zrejme dostať z nešťastnej situácie, no úmysel mu nevyšiel. Mestskí policajti z uvedeného dôvodu privolali hliadku Policajného zboru SR, ktorá si udalosť prevzali na doriešenie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password